Ta strona korzysta z plików cookies. Kliknij przycisk, by poznać szczegółowe informacje! Polityka prywatności
Ok
W rejonie Basilicata można znaleźć trzy ośrodki dla entuzjastów narciarstwa. W odległości 24 km od Potenza, w Abriola, można wypoczywać w nadmorskim kurorcie La Sellata-Pierfaone. Do "La Sellata" można się dostać bezpośrednio z drogi do Potenza, która przechodzi przez Pignola (1255 m n.p.m.). Znajdują się tu dwa długie na 1500 m wyciągi narciarskie "Pierfaone”, które prowadzą do najtrudniejszych tras.

Na górze Volturino (1836 m n.p.m.) znajdującej się pomiędzy górami Sellata-Pierfaone i Viggiano znajdują się nowoczesne, dwumiejscowe wyciągi krzesełkowe.

Kolejny ośrodek - Sacro Monte di Viggiano – znajduje się w odległości 88 km od Potenza. Główna doga biegnie od miasteczka Viggiano, przez ośrodek wypoczynkowy, aż do góry Mount of the Madonna (1400 m n. p. m.). Są tam instalacje narciarskie. Stoki tam występujące są raczej łatwe.

W ośrodku położonym 112 km od Potenza – w Lagonegro – można jeździć na nartach po górze Sirino. Wyciągi są zrobione z myślą o tych, którzy przyjemność sportu chcą połączyć z kontemplacją piękna przyrody.
Porównaj według:
Nazwa ośrodka Ocena Początkujący Łatwe średnie trudne Liczba tras
Otwarte/Łącznie
Ostatnia aktualizacja: 10/4
0 3 0 0 /3
Ostatnia aktualizacja: 21/3
0 2 2 1 0/5
Ostatnia aktualizacja: 10/4
2 1 1 1 /3
Ostatnia aktualizacja: 10/4
0 2 5 2 0/9
0
ośrodki z opadem śniegu ponad 20 cm w ciągu 24h Gdzie spadł śnieg?
Nie przegap żadnego Powder Alarmu! Subskrybuj!

Reklama

Reklama

Reklama