Najlepiej oceniane ośrodki

Ocena łączna

Ośrodek z trasami dla wszystkich poziomów zaawansowania, bliskie zakwaterowanie, liczne atrakcje apres ski i dobra szkoła narciarska to wspaniałe ferie na śniegu.

Najlepsze ośrodki narciarskie Bieszczady | Jakie są najpopularniejsze ośrodki narciarskie?

Na portalu Skiinfo narciarze i snowboardziści mogą oceniać ośrodki narciarskie - i to w różnych kategoriach. Który ośrodek narciarski jest najbardziej przyjazny rodzinom? Który z nich ma najlepsze stoki? Gdzie są najlepsze snowparki? Które ośrodki narciarskie są najlepsze na après-ski? Tutaj znajdziecie najlepsze ośrodki narciarskie. Ogólna ocena w rankingu opiera się nie tylko na głosach naszych użytkowników, ale także na opinii naszej redakcji i specjalnym algorytmie, który bierze pod uwagę wiele dodatkowych czynników. Czy twój ulubiony ośrodek narciarski znalazł się na liście najlepszych stacji w regionie Bieszczady? Zachęcamy też do udziału w naszym rankingu. Wystarczy kliknąć na dowolny ośrodek narciarski i wystawić mu ocenę.

Zaplanuj swój wyjazd

Ośrodki - Bieszczady | FAQ

Bieszczady stanowią zachodnią część Beskidów Wschodnich, między Przełęczą Łupkowską (640 m n.p.m.) a Przełęczą Wyszkowską (933 m n.p.m.). Najwyższym szczytem jest Pikuj (1405 m n.p.m., na Ukrainie) zaś na terytorium Polski – Tarnica (1346 m n.p.m.). Bieszczady dzielą się na: Bieszczady Zachodnie (na terenie Polski, Słowacji i Ukrainy) oraz Bieszczady Wschodnie (na terenie Ukrainy). Bieszczady należą do Beskidów Wschodnich, które są częścią Zewnętrznych Karpat Wschodnich. Mimo iż szczytowe partie zajmują połoniny, Bieszczady zaliczane są do pasma Beskidów Lesistych, nie Połonińskich. W Bieszczadach mieszka największy europejski wąż Eskulapa. W lasach bukowych żyją żubry, jelenie, niedźwiedzie, wilki, żbiki i dziki. Klimat jest umiarkowany ciepły, z dominacją cech klimatu kontynentalnego. Lato jest ciepłe, ze średnią temperaturą 15 oC, w zimie występują mrozy, o średniej temperaturze od – 5 do – 10 oC. Temperatura spada do – 30 oC. Średni czas zalegania pokrywy śnieżnej wynosi ok. 140 dni na terenach powyżej 800 m n.p.m. Na obszarach powyżej 500 m n.p.m. śnieg utrzymuje się ok. 90 dni w roku. Na terenie Bieszczad mieści się Bieszczadzki Park Narodowy. Występuje w nim ok. 780 gatunków roślin naczyniowych, 250 gatunków mchów, 500 gatunków porostów i 1000 gatunków grzybów. Około 30 to endemiczne gatunki, wchodniokarpackie, np. tojad wschodniokarpacki i tauryjski, goździk kartuzek, goździk skalny, lepnica karpacka, pszeniec biały. Do chronionych zwierząt, prócz węża Eskulapa, należą: jeleń, żubr, ryś, żmija, żbik, sarna, dzik, niedźwiedź brunatny, wilk, orzeł przedni, orlik krzykliwy, puchacz i puszczyk uralski. Warunki narciarskie w Bieszczadach zależą przede wszystkim od pogody, od wysokości stoku, na którym znajdują się wyciągi narciarskie, oraz od tego, w jakim stopniu dany stok osłonięty jest przed wiatrem. Góry stanowią idealne miejsce dla początkujących narciarzy. Ci bardziej wytrawni mogą być niezadowoleni z panujących tu warunków. W sezonie zimowym powinno być czynnych aż 18 wyciągów narciarskich, jednak ocieplenie klimatu ostatnich lat uniemożliwia otwarcie wielu z nich. Wyciągi są jednak modernizowane na przykład o sztuczne naświetlenie.
Copyright © 1995-2024 Mountain News LLC. Wszystkie prawa zastrzeżone.