Ta strona korzysta z plików cookies. Kliknij przycisk, by poznać szczegółowe informacje! Polityka prywatności
Ok
Czorsztyn, to licząca ponad 300 mieszkańców wieś położona w południowej części województwa małopolskiego. Ta niewielka miejscowość turystyczna jest popularna zarówno w lecie jak i w zimie, m. in. dzięki szlakom turystycznym, trasom spacerowym i stokom narciarskim.

W pobliżu Czorsztyna znajduje się region turystyczny, Kraina Śpiącego Wulkanu, na obszarze którego działa stacja narciarska Czorsztyn Ski. Narciarze znajdą tutaj kilka ciekawych tras o różnych poziomach trudności, obsługiwanych przez wyciągi orczykowe i krzesełkowe. Cały ośrodek jest dobrze przygotowany, znajduje się tutaj wypożyczalnia i szkoła narciarska oraz punkty gastronomiczne. Trasy są naśnieżane i oświetlone.

Baza noclegowa Czorsztyna jest rozbudowana. Składa się w większości z pensjonatów oraz pokojów gościnnych. Na terenie wsi znajdują się karczmy i restauracje.

Będąc w Czorsztynie warto zwiedzić ruiny gotyckiego zamku oraz zabytkową kaplicę.
Dotrzeć tu można jedynie drogą nr 969, na którą należy wjechać we wsi Krośnica. Najbliższymi miastami, przez jakie przebiega ta trasa są Nowy Targ i Stary Sącz.
0
ośrodki z opadem śniegu ponad 20 cm w ciągu 24h Gdzie spadł śnieg?
Nie przegap żadnego Powder Alarmu! Subskrybuj!

Reklama

Reklama

Najpopularniejsze artykuły

Zobacz wszystkie

Karnet TatrySki poszerza swój zasięg o Słowację - ©Matej Petőcz

Karnet TatrySki poszerza swój zasięg o Słowację

W tym sezonie do grona ośrodków narciarskich połączonych jednym karnetem TatrySki dołączył kolejny – Ski Bachledova na Słowacji. To pi... Więcej

Reklama