Ta strona korzysta z plików cookies. Kliknij przycisk, by poznać szczegółowe informacje! Polityka prywatności
Ok
Województwo dolnośląskie jest położone w południowo-zachodniej części Polski. Jako jedno z najszybciej rozwijających się województw, przyciąga wiele turystów każdego roku. Na terenie Dolnego Śląska znajduje się 91 miast, z czego 3 na prawach powiatów. Największym z nich jest liczący ok. 630 000 mieszkańców Wrocław, który jest również siedzibą lokalnych władz. Znajduje się tam także jedyne w tym regionie lotnisko międzynarodowe. Pozostałe większe miasta to m.in. Wałbrzych, Jelenia Góra, Legnica.

Narciarze znajdą w rejonie Dolnego Śląska kilka interesujących ośrodków narciarskich. Dobre warunki zazwyczaj panują w Karkonoszach, gdzie można znaleźć 30 km tras dla narciarstwa zjazdowego oraz 100 km dla narciarstwa biegowego. Największym ośrodkiem w tym regionie jest Karpacz, oferujący wiele stoków i wyciągów, a także rozbudowaną bazę turystyczną.

Szklarska poręba znajduje się w u podnóża Szrenicy ( 1363 m. n.p.m. ) w Górach Izerskich, Zachodniej części Sudetów. Znaleźć tu można wiele długich tras zjazdowych. Ponadto, odbywa się w tym rejonie doroczny „Bieg Piastów”, największa impreza tego typu w Polsce.

W Siennej, niedaleko Stronia Śląskiego znaleźć można ośrodek Czarna Góra. Mimo, że jest on dość niewielki (8 km tras zjazdowych ), jest doskonale przygotowany. Nowoczesne wyciągi, baza gastronomiczna, wypożyczalnie i bezpłatne parkingi, powodują, że często zaglądają tu miłośnicy jedno oraz dwu dniowych wypadów narciarskich.

Zdecydowanie największą ilość tras i wyciągów skupionych w jednym miejscu znaleźć można w Zieleńcu, w Górach Orlickich. Lokalizacja tego ośrodka gwarantuje obfite opady i długie utrzymywanie się śniegu. Znajduje się tu wiele szkółek narciarskich, a w pobliskich Dusznikach Zdrój jest wiele hoteli i restauracji. Zieleniec jest również zdecydowanie najlepszym miejscem dla miłośników nocnej jazdy z powodu dużej liczby oświetlonych tras narciarskich.

Pozostałe, mniejsze ośrodki, które można znaleźć na terenie Dolnego Śląska to m.in.: Łysa Góra (Góry Kaczawskie ), Rzeczka (Góry Sowie), Czarnów oraz Świeradów Zdrój.

Warunki śniegowe w większości Dolnego Śląska wyglądają podobnie. Najlepiej jest w okresie od grudnia do lutego, opady są zazwyczaj dość obfite, gwarantując dobre warunki. Wyjątkiem jest Zieleniec, którego lokalizacja i specyficzny mikroklimat powoduje, że śnieg utrzymuje się tam średnio ok. 150 dni w roku.
Porównaj według:
Nazwa ośrodka Ocena Początkujący Łatwe średnie trudne Liczba tras
Otwarte/Łącznie
Ostatnia aktualizacja: 29/3
0 % 54 % 38 % 8 % /13
Ostatnia aktualizacja: 20/3
0 % 100 % 0 % 0 % 0/5
Ostatnia aktualizacja: 17/4
0 % 33 % 67 % 0 % /3
Ostatnia aktualizacja: 29/3
0 % 65 % 35 % 0 % /6
Ostatnia aktualizacja: 15/3
0 % 100 % 0 % 0 % 0/1
Ostatnia aktualizacja: 12/3
0 % 61 % 39 % 0 % 0/5
Ostatnia aktualizacja: 28/3
0 % 0 % 100 % 0 % /1
Ostatnia aktualizacja: 30/3
0 % 24 % 57 % 19 % /6
Ostatnia aktualizacja: 3/4
15 % 47 % 31 % 7 % /50
0
ośrodki z opadem śniegu ponad 20 cm w ciągu 24h Gdzie spadł śnieg?
Nie przegap żadnego Powder Alarmu! Subskrybuj!

Reklama

Reklama

Reklama