Ta strona korzysta z plików cookies. Kliknij przycisk, by poznać szczegółowe informacje! Polityka prywatności
Ok
Karpacz to miejscowość turystyczno- wypoczynkowa położona u stóp Śnieżki w Karkonoszach, na wysokości od 480 do 885 m.n.p.m. Administracyjnie Karpacz przynależy do powiatu jeleniogórskiego, znajdującego się w południowo-zachodniej części województwa dolnośląskiego. Gmina Karpacz graniczy z Czechami. Populacja miasta wynosi ok. 5000 mieszkańców, a w szczycie sezonu liczba turystów jest kilkakrotnie wyższa.

Baza noclegowo – gastronomiczna jest w Karpaczu bardzo bogata. Znaleźć tu można prawie 10 000 miejsc noclegowych, o zróżnicowanej ofercie cenowej ( schroniska, pensjonaty, gospodarstwa, hotele, centra Spa & Welness).

Narciarze znajdą tutaj wiele atrakcji. W samym Karpaczu jest wiele mniejszych stoków i wyciągów, a w pobliżu znajduje się duży kompleks narciarsko – snowboardowy Śnieżka. Niedaleko tras można znaleźć wypożyczalnie sprzętu, szkoły narciarskie i snowboardowe.

W Karpaczu na narciarzy biegowych czeka trasa biegowa o długości ponad 2,5km, która posiada homologację FIS-u.

Dobre warunki narciarskie utrzymują się w rejonie Karpacza zazwyczaj od grudnia do połowy marca. Część stoków jest sztucznie naśnieżanych oraz oświetlona.

Poza nartami, można znaleźć tu wiele ciekawych rozrywek, m.in. lodowiska, tor saneczkowy, Muzeum Sportu i Turystyki a także skocznię „Orlinek”, na której odbywają się ogólnopolskie zawody.

Do Karpacza można dostać się samochodem z Jeleniej Góry (ok. 15 km) lub Wrocławia przez Wałbrzych i Kowary. Osoby chcące skorzystać z komunikacji publicznej mogą dostać się do Karpacza PKSem
Nie ma możliwości dostania się do Karpacza pociągiem. Można natomiast dojechać pociągiem do Jeleniej Góry, a z tamtą PKSem do Karpacza. Osoby podróżujące z Wrocławia mogą skorzystać z bezpośredniego połączenia autobusowego na trasie Wrocław-Karpacz.
Porównaj według:
Nazwa ośrodka Ocena Początkujący Łatwe średnie trudne Liczba tras
Otwarte/Łącznie
Ostatnia aktualizacja: 17/4
0 % 33 % 67 % 0 % /3
Ostatnia aktualizacja: 29/3
0 % 65 % 35 % 0 % /6
Ostatnia aktualizacja: 15/3
0 % 100 % 0 % 0 % 0/1
0
ośrodki z opadem śniegu ponad 20 cm w ciągu 24h Gdzie spadł śnieg?
Nie przegap żadnego Powder Alarmu! Subskrybuj!

Reklama

Reklama

Reklama