Ta strona korzysta z plików cookies. Kliknij przycisk, by poznać szczegółowe informacje! Polityka prywatności
Ok
Korbielów, to licząca ponad 1000 mieszkańców miejscowość położona w południowo-zachodniej części województwa śląskiego, na terenie Beskidu Żywieckiego.

Główną atrakcją Korbielowa jest jeden z największych ośrodków narciarskich w Polsce. Położony na zboczu Pilska ( 1557 m n.p.m. ), co roku oferuje doskonałe warunki zjazdowe. Znaleźć tu można ok. 30 km tras
o zróżnicowanym stopniu trudności. Zbudowano także snowpark i tor do snowtubingu. Na terenie ośrodka i w jego pobliżu znajdują się szkoły narciarskie i snowboardowe, wypożyczalnie sprzętu oraz schronisko i karczma, gdzie można zjeść ciepły posiłek. Specyficzny mikroklimat powoduje, że śnieg na zboczach Pilska utrzymuje się dłużej niż w większości regionów Polski.

Przyjezdni znajdą w Korbielowie kilkadziesiąt hoteli, a także schroniska i domki w pobliżu stoków. Jest tu też kilka restauracji.

Do Korbielowa dojechać można drogą nr 945, prowadzącą przez Żywiec. Dojazd pociągiem lub autobusem jest dość uciążliwy, gdyż z większych miast Polski dostać się można jedynie do Bielska-Białej, a następnie należy przesiąść się w Żywcu.
0
ośrodki z opadem śniegu ponad 20 cm w ciągu 24h Gdzie spadł śnieg?
Nie przegap żadnego Powder Alarmu! Subskrybuj!

Reklama

Reklama

Reklama