Ta strona korzysta z plików cookies. Kliknij przycisk, by poznać szczegółowe informacje! Polityka prywatności
Ok
Krynica-Zdrój jest miejscowością uzdrowiskową położoną w południowo wschodniej części województwa małopolskiego. To liczące ponad 12 tys. mieszkańców miasto jest znanym ośrodkiem turystycznym i sportowym. Rozgrywano tu zawody w wielu dyscyplinach sportowych, m.in. hokeju i saneczkarstwie.

Krynica-Zdrój jest jednym z ciekawszych miejsc w Małopolsce, jeśli chodzi o możliwości uprawiania sportów zimowych. Największe stacje narciarskie, to Jaworzyna Krynicka oraz Słotwiny i Czarny Potok. W sumie, w Krynicy i jej okolicach jest kilkadziesiąt tras o bardzo zróżnicowanym poziomie trudności.

W pobliżu wyciągów znajduje się wszystko czego potrzebują narciarze i snowboardziści: wypożyczalnie sprzętu, nauka jazdy, punkty gastronomiczne oraz duże parkingi. Część tras jest naśnieżanych i oświetlonych. Wybudowano tu także kolej gondolową o dużej przepustowości.

Przebywając w Krynicy można skorzystać z usług oferowanych w ośrodkach uzdrowiskowych i pijalniach. Wiele budynków sanatoryjnych to zabytki.

Baza turystyczna Krynicy jest bardzo rozbudowana. W ofercie znajdują się noclegi w domach uzdrowiskowych, hotelach, pensjonatach i pokojach gościnnych. Na terenie miasta mieści się wiele lokali gastronomicznych różnego typu.

Aby dotrzeć do Krynicy, trzeba dojechać do Nowego Sącza, w którym należy wybrać jedną z dwóch tras: lepszą i dłuższą drogę nr 87/971, przez Piwniczną-Zdrój lub krótszą, jednak nieco gorzej utrzymaną drogę nr 75/981, przez Nową Wieś. Autobusy i pociągi kursują do Krynicy z większości dużych miast Polski.
Porównaj według:
Nazwa ośrodka Ocena Początkujący Łatwe średnie trudne Liczba tras
Otwarte/Łącznie
Ostatnia aktualizacja: 14/3
0 % 100 % 0 % 0 % /2
Ostatnia aktualizacja: 28/3
5 % 95 % 0 % 0 % 0/4
Ostatnia aktualizacja: 1/4
0 % 10 % 78 % 12 % /9
Ostatnia aktualizacja: 28/3
0 % 100 % 0 % 0 % /4
Ostatnia aktualizacja: 1/4
0 % 71 % 29 % 0 % /7
0
ośrodki z opadem śniegu ponad 20 cm w ciągu 24h Gdzie spadł śnieg?
Nie przegap żadnego Powder Alarmu! Subskrybuj!

Reklama

Reklama

Reklama