Ta strona korzysta z plików cookies. Kliknij przycisk, by poznać szczegółowe informacje! Polityka prywatności
Ok
Zabytki Limburgii znajdują się dziś poza jej granicami. Codzienne życie zawsze miało związek z obszarami nie należącymi obecnie do terenów tej holenderskiej prowincji. Nic dziwnego, że Limburgia posiada europejskie serce i duszę. Historyczne miasto, Maastrict, gdzie Margaret Thatcher z radością podpisała traktat europejski, również mieści się w pobliżu.

Jak to możliwe, że w tej najbardziej płaskiej na świecie krainie znajdujemy wzgórze ze stumetrowym nachyleniem? Okazuje się, że jest to pozostałość po hałdach lokalnego przemysłu węglowego. Snow World jest jednym z wielu nowoczesnych, a zarazem historycznych atrakcji tej okolicy. Teren może pomieścić do 1500 osób na stokach o każdej porze. Surrealistyczny jest widok przemieszczających się jeszcze aktywnie na stokach narciarzy, podczas gdy inni, powróciwszy z trasy, kończą dzień w barach niedaleko stoków.

Ze szczytu wzgórza (jak również przez okno na szczycie dźwigu w Snow World) widać wspaniałe widoki na sąsiadujące Belgię i Niemcy, a także Holandię, wraz z jej wiatrakami. Nowoczesne młyny nie służą do mielenia mąki, lecz stanowią źródło wytwarzania zielonej energii.
0
ośrodki z opadem śniegu ponad 20 cm w ciągu 24h Gdzie spadł śnieg?
Nie przegap żadnego Powder Alarmu! Subskrybuj!

Reklama

Reklama

Reklama