Najlepiej oceniane ośrodki

Ocena łączna

Ośrodek z trasami dla wszystkich poziomów zaawansowania, bliskie zakwaterowanie, liczne atrakcje apres ski i dobra szkoła narciarska to wspaniałe ferie na śniegu.

Najlepsze ośrodki narciarskie Masyw Śnieżnika | Jakie są najpopularniejsze ośrodki narciarskie?

Na portalu Skiinfo narciarze i snowboardziści mogą oceniać ośrodki narciarskie - i to w różnych kategoriach. Który ośrodek narciarski jest najbardziej przyjazny rodzinom? Który z nich ma najlepsze stoki? Gdzie są najlepsze snowparki? Które ośrodki narciarskie są najlepsze na après-ski? Tutaj znajdziecie najlepsze ośrodki narciarskie. Ogólna ocena w rankingu opiera się nie tylko na głosach naszych użytkowników, ale także na opinii naszej redakcji i specjalnym algorytmie, który bierze pod uwagę wiele dodatkowych czynników. Czy twój ulubiony ośrodek narciarski znalazł się na liście najlepszych stacji w regionie Masyw Śnieżnika? Zachęcamy też do udziału w naszym rankingu. Wystarczy kliknąć na dowolny ośrodek narciarski i wystawić mu ocenę.

Zaplanuj swój wyjazd

Ośrodki - Masyw Śnieżnika | FAQ

Masyw Śnieżnika jest to najwyższe pasmo polskiej części Sudetów Wschodnich, położone po obu stronach granicy polsko – czeskiej. Na zachodzie sąsiaduje z Górami Bystrzyckimi. Po stronie północnej granicę stanowią Przełęcz Puchaczówka, a także doliny Białej Wody i Siennej Wody. Po stronie południowej Masyw Śnieżnika przechodzi w przedgórze Wysokiego Jesionika. Od strony wschodniej sąsiaduje z Górami Bialskimi. Większość obszaru Masywu Śnieżnika należy do Polski (ok.200 km2). Pozostała część leży po stronie czeskiej. Przyjmując regionalizację wg Kondrackiego i Walczaka, Masyw Śnieżnika obejmuje również Krowiarki. Wówczas północną granicę stanowi dolina Białej Lądeckiej od Stronia Śląskiego, przez Lądek-Zdrój, Radochów, Trzebieszowice, Ołdrzychowice Kłodzkie, Żelazno po Krosnowice. Centralnym wzniesieniem rozległego Masywu Śnieżnika jest Śnieżnik (1425 m n.p.m.). Odchodzi ode niego sześć płaskich ramion, porozdzielanych dolinami. Wszystkie grzbiety mają bardzo kręte linie grzbietowe i zróżnicowane wysokości, a także boczne odnogi. Na szczytach bloków skalnych występują szerokie gołoborza. Można także spotkać liczne skałki. Przyroda Masywu Śnieżnika jest bardzo bogata i zróżnicowana. Występują tu gatunki sudeckie, karpackie, alpejskie i śródziemnomorskie. Bardzo wyraźnie widać tu piętra roślinności. Najniżej znajdują się użytki rolne, gdzie spotkać można pełnik europejski i dziewięćsił bezłodygowy), powyżej regiel dolny (głównie bory świerkowe i lasy świerkowo - bukowe), następnie regiel górny (z borem świerkowym oraz borówkami) oraz łąki górskie powyżej 1250 m n.p.m., a więc na szczycie Śnieżnika, ze sztucznie zasadzoną kosodrzewiną. Do zwierząt zamieszkujących Masyw Śnieżnika należą muflony, cietrzewie, głuszce, salamandra plamista, traszka górska, zaskroniec i żmija zygzakowata. Ze względu na występowanie licznych gatunków rzadkich i chronionych, w 1981 r. utworzono Śnieżnicki Park Krajobrazowy. Istnieją tu również tereny objęte ochroną rezerwatową: rezerwaty przyrody: Śnieżnik Kłodzki i Wodospad Wilczki oraz Jaskinia Niedźwiedzia. Klimat Masywu Śnieżnika jest dosyć ostry. Należy go zaliczyć do typu klimatu wysokogórskiego. Mroźne temperatury występują także na paśmie Krowiarek. Masyw Śnieżnika położony jest na południowy wschód od Kłodzka. Najważniejszymi miejscowościami w tym regionie są: Międzygórze, Gaworów, Międzylesie, Boboszów, Idzików, Jodłów, Domaszków, Sienna, Staré Město pod Sněžníkem i inne. Do ośrodków narciarskich należą tu: Czarna Góra, Stacja Narciarska Kamienica, Nowa Morawa, U Bolka, Diament, Dolni Morava i Stare Mesto.
Copyright © 1995-2024 Mountain News LLC. Wszystkie prawa zastrzeżone.