Ta strona korzysta z plików cookies. Kliknij przycisk, by poznać szczegółowe informacje! Polityka prywatności
Ok
Szklarska Poręba to turystyczne miasteczko położone u podnóży Karkonoszy i Gór Izerskich, na wysokości 440 – 886 m n.p.m., które graniczy z Czechami. Miejsce to jest bardzo popularne zarówno zimą (oferując trasy narciarskie i biegowe) jak i latem (gdy można wyruszyć na rozmaite szlaki spacerowe i rowerowe). Szklarska Poręba jest największą stacją klimatyczną Dolnego Śląska.

Do Szklarskiej Poręby najłatwiej dojechać drogą krajową nr 3 ( E65 ) z oddalonej o 20 km Jeleniej Góry. Od strony Świeradowa Zdroju prowadzi droga nr 404.

Ponadto do Szklarskiej Poręby można dostać się pociągiem oraz autobusem PKS. Autobusem najłatwiej dostać się z dworca autobusowego w Jeleniej Górze. Istnieje również połączenie autobusowe Wrocław – Szklarska Poręba.

Narciarstwo zjazdowe w Szklarskie Porębie skupia się wokół Wyciągów Ski Arena Szrenica oraz kilku pobliskich nartostrad ( m.in. Puchatek, Hala Szrenicka, Śnieżynka ). Najdłuższa trasa – Lolobrygida – liczy ponad 4400m.

Fani narciarstwa biegowego znajdą tutaj jedne z najlepszych tras w rejonie Europy Środkowej, o łącznej długości ponad 150km. Właśnie tutaj rozgrywany jest Bieg Piastów – największa narciarska impreza w Polsce.

Dzięki bardzo dobrym warunkom klimatycznym pokrywa śnieżna utrzymywanie się nawet do połowy kwietnia.

W Szklarskie Porębie narciarze znajdą czego potrzebują: wypożyczalnie sprzętu, szkoły narciarskie, szkoły snowboardowe, transport busami do wyciągów. Natomiast po szaleństwach na stoku można zjeść smaczny posiłek w jednej z wielu restauracji i karczm usytuowanych w różnych częściach miasta. Osoby, które chcą zregenerować się po nartach mogą wybrać się do centrum SPA, które jest doskonałym miejscem do relaksu lub na basen. Ponadto w mieście znajdują się rozmaite muzea i galerie.

Baza noclegowa Szklarskiej Poręby jest rozbudowana i zróżnicowana pod względem standardu jak i ceny. Znajduję się tutaj zarówno gospodarstwa agroturystyczne, pensjonaty, jak i wysokiej klasy hotele.
0
ośrodki z opadem śniegu ponad 20 cm w ciągu 24h Gdzie spadł śnieg?
Nie przegap żadnego Powder Alarmu! Subskrybuj!

Reklama

Reklama

Reklama