W Trentino zima rozgościła się na dobre. W ostatnich dniach góry pokryła warstwa świeżego puchu, dzięki czemu w większości ośrodków idealne warunki do szusowania panować będą aż do końca marca. Utrzymanie stoków w tak doskonałej kondycji nie jest wyłącznie zasługą Matki Natury, bowiem na większości z 800 km tras, gdy tylko pojawia się taka potrzeba, śnieg produkują armatki i lance.  

W tej chwili czynne są wszystkie wyciągi, tak więc marcowe, narciarskie wakacje w Trentino zapowiadają się naprawdę pysznie. Umiarkowane temperatury, dłuższe dni i włoskie słońce zachęcają do aktywnego wypoczynku na nartach i relaksu w górskich barach i restauracjach. Pod wieloma względami marzec jest najlepszym czasem na spędzenie zimowych wakacji w bajkowej scenerii gór Trentino i skorzystania z nie tylko sportowych atrakcji. Urok i koloryt zimowego Trentino odkrywać można na wiele różnych sposobów: łapiąc pierwszą opaleniznę na słonecznych tarasach, delektując się
górską scenerią lub degustując różnorodną śródziemnomorską kuchnię. Podczas wspólnych kolacji z przyjaciółmi nie zapomnijcie o doskonałym w tym regionie Włoch winie – z umiarem lecz spróbujcie koniecznie.

Po dniu spędzonym na świeżym powietrzu warto skorzystać z centrum SPA, którym dysponuje zdecydowana większość hoteli w Trentino. W ostatnich latach wiele z nich przeszło gruntowny remont mający na celu podwyższenie standardu oferowanych usług. Biorąc pod uwagę nowoczesne zaplecze i coraz szerszy zakres usług, stosunek jakości do ceny wypoczynku w Trentino jest naprawdę atrakcyjny.

Zachęcamy do zapoznania się z najlepszymi ofertami zimowych wakacji w Dolomitach. Na oficjalnej stronie Internetowej Trentino - www.visitrentino.it znajdziecie informacje na temat zbliżających się imprez i wydarzeń, a także wiele propozycji na spędzenie wymarzonego urlopu w najpiękniejszych górach świata.