Oto lista Skiinfo największych atrakcji przygotowanych na ten dzień przez ośrodki narciarskie z Europy, Ameryki Północnej, a także Japonii.

Austria: Przytulmy się!
Na wysokości 2020 m.n.p.m. można spędzić noc w jednym z 14 śnieżnych igloo, w Igloo-Village w Kühtai. Eskimoski sen w nowym stylu to łóżko wypełnione powietrzem, pokrytym warstwą owczej skóry i ciepłe, puchowe śpiwory. Każde z igloo wyposażone jest w aneks łazienkowy. Ceny rozpoczynają się od 163.50 euro za 2 osoby za noc. W cenie zawarte są również drinki powitalne, kolacja fondue oraz śniadanie. Igloo-Village od Insbrucka oddalona jest zaledwie o 35 km.

Francja: Kolacja walentynkowa w gondoli?
Ośrodek narciarski Les Gets we Francji daje każdemu szanse zaskoczyć ukochaną lub ukochanego romantyczną kolacją przy blasku gwiazd w gondoli Mont Chery, a to wszystko w dzień Walentynek 2012. Każda gondola zostanie przystrojona i ogrzana. Każdego razu, kiedy kolejka zatrzyma się na stacji będzie można zamówić kolejne danie. Zachwycić ma również wspaniały widok na ośrodek w nocy. Przejażdżka gondolą kosztuje 50 euro za osobę, w co wliczony jest szampan i wino. „Stolik” zarezerwować można na stronach Les Gets.

Kanada: Spróbuj miłosny koktail
Après-ski w barze Le Tucker jest kolejną z możliwości spędzenia tego wyjątkowego wieczoru, tym razem w Mont Sutton w kanadyjskiej prowincji Quebec. Każdy, uczestniczący w zabawie na stoku będzie miał przypiętą wstążkę odpowiedniego koloru, który będzie oznaczał, czy dana osoba jest w związku, czy pragnie poznać kogoś nowego. W barze Le Tucker będą serwowane „koktajle miłości” oraz słodka, czekoladowa fontanna.

Niemcy: Masz na imię Walenty? Jeździsz za darmo!
14 lutego, każdy, kto ma na imię Valentin, Valentine lub Valentina (Walentyn, Walentyna w j. polskim), otrzyma darmowy skipass. Skipass ten umożliwia korzystanie z infrastruktury narciarskie w pięciu ośrodkach należących do grupy Alpen Plus (Brauneck-Wegscheid, Wallberg, Spitzingsee-Tegernsee, Sudelgeld, Zahmer Kaiser).

Włochy: Odwiedź dom św. Walentyna
Courmayeur to dobry wybór dla par przez cały rok, ale 14 lutego to właśnie ten ośrodek jest najbardziej kojarzony z tym świętem we Włoszech. Na stokach, jak i w barach oraz restauracjach przygotowane są liczne atrakcje.

Japonia: Tort w kształcie serca
Piekarnia Graubunden w japońskim Niseko przygotowała specjalną ofertę w ten wielki dzień. Mężczyzn, oraz dla pary będą mogły w Walentynki skorzystać z promocji i kupić kawę lub herbatę ze specjalnym tortem w kształcie serca.

Holandia: Poczuj miłość w ośrodku in-door
Od 10 do 19 lutego SnowWorld Landgraaf w Holandii, największy ośrodek narciarski typu in-door, oferuje specjalny, walentynkowy pakiet dla dwojga. Za 69,90 euro otrzymamy skipass na dwie godziny dla dwóch osób. W cenę wliczony jest miłosny koktajl oraz fondue serowe, mięsne lub rybne dla dwojga. Istnieje możliwość spędzenia całej nocy w SnowWorld, rano natomiast zjeść śniadanie z koktajlem i fondue, jak powyżej, wszystko za 79.50 euro za osobę.

Szkocja: Wygraj czekoladowe fondue
Każdy, kto wcześniej odwiedzi Ptarmigan Bar w CairnGorm Mountain i wrzuci los ze swoim numerem telefonu może wygrać czekoladowe fondue i koktajle dla dwojga w International Starters w narciarskiej wiosce Aviemore. Wiadomość zwrotna o ewentualnej wygranej zostanie przesłana w walentynki przed godziną 16:00.

Szwajcaria: Komórkowa randka w ciemno w Verbier
„V Day” w Verbier to wielka zabawa walentynkowa. Ci, którzy wezmą w niej udział będą „ustawiani” na szybkie ranki podczas przejazdu wyciągiem. Dla wszystkich uczestników zabawy zorganizowany jest również koncert jako après-ski w Médran Café. Aby wziąć udział w zabawie, należy zarejestrować się na facebook.com.

USA: Konkurs poezji
Goście ośrodka narciarskiego Squaw Valley 14 lutego będą mieli okazję wziąć udział w konkursie poetyckim. Aby tego dokonać należy przekazać organizatorom treść wiersza dedykowanego dla ukochanej osoby. Można także zakupić ciastko, w którego wnętrzu znajdzie się nasze szczere wyznanie prosto z serca. Inne atrakcje to: polowanie na torby walentynkowych prezentów, specjalny dla singli i inne.