Największe opady śniegu miały miejsce w Chamonix Mont-Blanc i Argentière, gdzie w ciągu 24 godzin spadło 80 cm białego puchu.

Warunki narciarskie są dobre również na kontynencie Amerykańskim, szczególnie po jego zachodniej stronie. Nadzwyczaj dobre opady śniegu w ciągu ostatnich miesięcy zaowocowały tym, że są tam teraz bardzo grube śnieżne powłoki na górskich stokach , a warunki narciarskie są bardzo dobre.

Na północy Europy w rzeczywistości kilka ośrodków narciarskich ma więcej śniegu niż ośrodki w Alpach, szczególnie po tegotygodniowych opadach śniegu. W ten weekend zostaną prawdopodobnie otwarte również dwa pierwsze ośrodki narciarskie w Szkocji.

Austria
W ostatnich dniach w austriackich Alpach wystąpiły spore opady śniegu, zresztą podobnie jak w innych alpejskich krajach. Rzeczywiście, największe dobowe opady śniegu zarejestrowano w St Anton, w jeden dzień spadło tam aż 70 cm. W sąsiednim ośrodku narciarskim Lech spadło w tym czasie już tylko 40 cm.

Pomimo, że śnieg prószył w niemal wszystkich zakątkach Austrii są miejsca, w których nasypało naprawdę sporo. W czwartek miały miejsce kolejne spore opady śniegu, podczas których w ośrodkach: Fieberbrunn, Mölltaler Gletscher, Saalbach Hinterglemm Leogang i Seefeld spadło w ciągu 24 godzin 50 cm. Oczywiście opady śniegu miały miejsce również w innych ośrodkach narciarskich, lecz nieco lżejsze.

Najwięcej śniegu w Austrii jest naturalnie na jednym z lodowców. Na wyższych zboczach Pitztaler jest obecnie 184 cm białego puchu, na Mölltaler 150 cm, a na Hintertuxer i Kaunertaler po 130-135 cm.

Szczegóły: grubość śnieżnej pokrywy w ośrodkach narciarskich w Austrii

France
Również we francuskich Alpach od początku tygodnia śnieg prószy niemal codziennie. Największe opady śniegu miały miejsce w środę i w czwartek. W środę w Południowych Alpach (Serre-Chavalier, Orcières 1850, Praloup) spadło od 10 do 20 cm śniegu. W Alpach Północnych spadło w ciągu jednego dnia nawet 80 cm śniegu (Chamonix Mont-Blanc, Argentière).
Po szczególnie suchej i ciepłej jesieni i opóźnieniach w otwarciu wielu ośrodków narciarskich, w Alpach w końcu pojawił się śnieg” – zauważa Stéphane Giraud ze Skiinfo Francja – „Śnieg prószy od soboty (3 grudnia 2011) pokrywając obszary położone na wysokości 1800 m.n.p.m. warstwą grubości 20-30 cm. Na niektórych wyżej położonych terenach spadło nawet 50-80 cm”.

Szczegóły: grubość śnieżnej pokrywy w ośrodkach narciarskich we Francji

Włochy
Najwięcej śniegu we Włoszech, w ciągu ubiegłego tygodnia, spadło w zachodniej części kraju. W największym obszarze narciarskim Włoch, w Dolomiti Superski w ten weekend zostanie otwartych sporo narciarskich tras. Obszar ten będzie miał łącznie 124 wyciągi narciarskie oraz 210 km narciarskich tras.

Szczegóły: grubość śnieżnej pokrywy w ośrodkach narciarskich we Włoszech

Szwajcaria
W ten weekend zostanie otwartych kilka kolejnych ośrodków narciarskich w tym kraju, m.in. Laax.

Szczegóły: grubość śnieżnej pokrywy w ośrodkach narciarskich w Szwajcarii

Pyrenees and Rest of Spain
W końcu otwarty został pierwszy ośrodek narciarski w Andorze. W zeszły weekend sezon zainaugurował ośrodek narciarski Arcalís.

Szczegóły: grubość śnieżnej pokrywy w ośrodkach narciarskich w Andorze

Szczegóły: grubość śnieżnej pokrywy w ośrodkach narciarskich w Hiszpanii

Półwysep Skandynawski
Od początku miesiąca to w Norwegii spadło najwięcej śniegu na świecie. Po raz pierwszy w tym sezonie narciarskim najwięcej śniegu w ciągu tygodnia spadło gdzie indziej, niż w Ameryce Północnej. W Strandfjellet, w ciągu ubiegłego tygodnia spadło w sumie 1,4 m śniegu.

Szczegóły: grubość śnieżnej pokrywy w ośrodkach narciarskich w Norwegii

Szkocja
W najbliższy weekend (10 grudnia) zostaną otwarte dwa ośrodki narciarskie w Szkocji: Lecht i Glenco, co rozpoczyna sezon narciarski w tym kraju. Władze ośrodka Nevis Range jeszcze nie ustaliły, kiedy ośrodek zostanie otwarty, a kolejne dwa ośrodki narciarskie w Szkocji, Glenshee i Cairngorm cierpią jeszcze na niedobór śniegu.