Jako główna gwiazda festiwalu wystąpi brytyjski zespół rockowy Duran Duran. „Festiwal, który odbędzie się na wolnym powietrzu w scenerii zimowej krainy ma być wydarzeniem eleganckim i nowoczesnym, a od czasu do czasu nawet lekko szalonym. Klosters to miejsce uwielbiane i kochane przez królewskie rodziny, jak i miłośników sportów zimowych” – tak brzmi oświadczenie organizatorów.

Na całość festiwalu będą się składać: wspaniała muzyka, grana na żywo, pełni zapału didżeje, występy kabaretowe, słoneczna pogoda („tak, to prawda, nasz informator prosto z nieba potwierdza, że będzie słonecznie” – twierdzą organizatorzy), stragany ze smacznymi posiłkami, różnorodne sklepy z szybką obsługą oraz liczne bary i puby. Na tle tych atrakcji pozostają jak co dzień trasy narciarskie o łącznej długości 300 km, rozciągające się pomiędzy górami okalającymi Davos i Klosters, w odległości 10 minut komunikacją zbiorową do najwyżej położonego miasta w Europie – Davos.

Zespół rockowy Duran Duran w ciągu całej swojej kariery sprzedał aż 80 milionów płyt na całym świecie. Słyną oni z połączenia muzyki pop ze sztuką, modą i nowinkami technologicznymi, a także niepowtarzalnym poczuciem stylu i nieskrępowaną pewnością siebie.

Ich teledyski, jak na przykład te do piosenek ‘Hungry Like the Wolf’ oraz ‘Rio’ były kręcone w egzotycznych miejscach, z pięknymi kobietami i widowiskowymi efektami specjalnymi. Utwór „Rio” wraz z albumem o tej samej nazwie był wielokrotnie nagradzany i w krótkim czasie stał się światowym przebojem, płata natomiast zyskała miano platyny. Dużym echem odbił się też utwór ‘A View To A Kill’, który nagrany został specjalne do jednego z filmów o agencie Jamesie Bondzie. Po tym jak księżna Diana oświadczyła, że Duran Duran to jej ulubiony zespół muzyczny, stosownym było doprowadzić do skutku koncert tego zespołu właśnie w Klosters, bowiem od wielu lat jest ulubionym miejscem odpoczynku brytyjskiej rodziny królewskiej.

Podczas festiwalu ośrodek będzie przygotowany odświętnie, będzie on przyjazny rodzinom z dziećmi, a na gości będą czekały liczne atrakcje.

Miejsce: Altitude Grounds, Auf Christli’s, Klosters, Szwajcaria

Czas trwania: festiwal rozpocznie się w sobotę, 21 stycznia 2011 r. w południe, a zakończy się „raczej rość późno”.

Bilety: normalne: 85 CHF, VIP: 275 CHF. Bilety sprzedawane na stronie ośrodka Davos-Klosters i telefonicznie: +41 (0)81 415 21 21.