Saneczkarstwo jest tu wyższą szkołą jazdy, ponieważ obok stoków przygotowano ponad 100 specjalnych tras zjazdowych - o długości od 500 m do 9 km - wyposażonych w armatki śnieżne, aby zapewnić idealnie ośnieżenie stoków przez cały sezon. Aby wjechać na szczyt można skorzystać z wyciągów. Liczne ścieżki ciągnące się wzdłuż najpiękniejszych gór świata, są pełne zakrętów i szlaków wiodących wśród skał i lodu, oraz niekończące się nasłonecznione tarasy, z których można podziwiać wspaniałą panoramę Alp. Niektóre z nich są sztucznie oświetlone, aby umożliwić kontynuowanie spacerów w godzinach wieczornych.

Ilu z Was spędza znakomicie ferie zimowe na śniegu, nie umiejąc jeździć na nartach?
Ilu z Was wykupiło karnet dzienny, a po obiedzie nie miało najmniejszej ochoty, ze zmęczenia lub ze znudzenia, na ponowne zakładanie nart? Rejon narciarski Klonplatz ma doskonałą alternatywę - przyjazne trasy zjazdowe są idealne na śnieżne zabawy na sankach. Czy będzie to model klasyczny z drewna czy nowoczesny z aluminium, z pewnością wyzwolą sporą dawkę adrenaliny. Dla tych, którzy nie wypróbowali jeszcze tej dyscypliny będzie to ekscytujące przeżycie i z pewnością odkryją nową pasję! Saneczkarstwo nie jest więc tylko dziecinną zabawą, wręcz przeciwnie: jest to frajda dla każdego, dla dorosłych, a nawet dla dziadków, którzy wybierają się z wnukami na urlop w góry.

Brunico i Plan de Corones są kluczowymi punktami saneczkarstwa, posiadają ponad 25 torów (długich około 70 kilometrów) o zróżnicowanym poziomie trudności oraz licznymi wypożyczalniami.

W tej okolicy ta dyscyplina jest tradycją. Dziś, tak jak setki lat temu, ludność zamieszkująca gospodarstwa rolne znajdujące się nad miastem, zjeżdża w dół na sankach.

Aby zasmakować tradycyjnych pyszności na dużych wysokościach, można skorzystać z sań motorowych lub skuterów śnieżnych, które przewożą turystów z miasteczka do chat gastronomicznych serwujących przysmaki lokalnej kuchni. Po wyśmienitej kolacji, właściciele restauracji oferują powrót na sankach z pochodniami lub po prostu w świetle księżyca.

Nawet, jeśli może wydawać się inaczej, jazda na sankach jest bardzo łatwa. Wystarczy postępować zgodnie z zasadami zdrowego rozsądku i stosować się do zaleceń wielkiego mistrza Armin Zoeggeler zawartych w małych przewodniku, który rozdawany jest w wypożyczalniach i biurach podróży APT.