Miasteczka Anterselva, Casies, Passo delle Erbe znajdujące się w dolnej części doliny Badia, łączą się dzięki sieci szlaków i bieżni, tworząc w sumie 180 km tras.

Miasteczko Anterselva jest nie tylko królestwem biegów narciarskich (60 km tras), ale również biathlon-a (specyficznej zimowej dyscypliny sportowej, łączącej biegi narciarskie ze strzelectwem). Przygotowano tu odpowiednią bieżnię, na której odbywają się najważniejsze wydarzenia światowe, które przyciągają co roku tysiące fanów z Europy Północnej. W tym roku w styczniu odbyły się tu wyścigi Mistrzostw Świata w narciarstwie klasycznym w którym wzięli udział najlepsi sportowcy światowi.

Dolina Casies i Tamersc (będące częścią doliny Marebbe rozciągającej się wzdłuż Parku Naturalnego Braies Sennes Fannes), Passo delle Erbe oraz San Martino są ze sobą połączone licznymi szlakami. Trasa narciarska Passo delle Erbe (znajdująca się w Parku Naturalnym Puez Odle) jest jedną z najładniejszych i najwyższych (około 2000m) tras w Południowym Tyrolu. Znajdziemy tu idealnie ośnieżenie oraz prawdziwie magiczną panoramę. Szlak blisko Sass Putia długi 6,5 kilometra, ze wzniesieniem 150 m, został przebyty przez mistrzynię Maria Canins. Start i meta znajdują się na parkingu w Passo delle Erbe (zawsze dojezdny samochodem nawet w zimie). Szeroki tor jest przystosowana zarówno do łyżwiarstwa jak i również do stylu klasycznego.

Liczne hotele tj: Ütia de Börz w Passo delle Erbe są otwarte przez całą zimę. Od Passo delle Erbe do Val di Funes prowadzi trasa o długości 18 km. W San Vigilio di Marebbe zaczyna się jedna z wielu tras biegowych najładniejszych w Dolomitach (13 km + 13 km, 340 m n.p.m.) wzdłuż doliny Rudo i Tamersc do Pederu: niesamowicie piękna okolica, między lasami i wysokimi skałami. Na tej przepięknej trasie znajdują się również krótsze bieżnie np: łatwy szlak San Vigilio w Ciamaur, długi 3500 m, z różnicą poziomu 20 m, lub ten trudniejszy od San Vigilio do Lago della Creda, długi 6000 m, z różnicą poziomu 60 m. Pederu jest szeroką i dziewiczą częścią Parku Naturalnego Fanes-Sennes-Braies, który znajduje się między Dolomitami  Braies a Dolomitami Ampezzane: jest to legendarne „imperium Fanes”, jak i Fodara Vedla, Alpe di Sennes i Alpe di Fanes. Region ten bogaty jest w zaczarowane miejsca, położone na wysokości 2000 i 2400 m można podziwiać liczne drewniane chatki, stodoły i kapliczki. Niektóre schroniska zimowe tj: Fanes, Sennes, Lavarella, Fodara Vedla – są otwarte przez całą zimę: obszar jest uczęszczany przez alpinistów uprawiających bezpieczny alpinizm. Na szczyt można również wspinać się na rakietach śnieżnym lub pieszo wzdłuż ubitych ścieżek.