Jest nie tylko jednym z najnowszych, ale także z największych i najbardziej innowacyjnych obiektów narciarsko-snowboardowych w Południowym Tyrolu, może śmiało konkurować z najlepszymi tego typu parkami w Europie.

Projekt został opracowany i wybudowany przez F-Tech Snowpark Construction pod zarządem Alex Berger, ze współpracą kierowców ratraków i pracowników Kronplatz Seilbahn AG. Na powierzchni 60.000 m2 wykorzystano 120.000 m3 śniegu, do budowy prawdziwego raju dla freeskierów i snowboardzistów, jak i również dla dzieci i początkujących narciarzy. Wyposażony w 4 tory o różnym stopniu zaawansowania

(Pro - Medium - Easy - Family Fun) oferuje każdemu idealne miejsce do zabawy. Na każdym torze znajdują się skocznie, boxy, raile i kickery o zróżnicowanej skali trudności oraz konstrukcje zaprojektowane przez F-Tech.

Dla początkujących i najmłodszych narciarzy został stworzony Easy Line, na którym można udoskonalić techniki jazdy oraz wypróbować nowe triki (6 skoczniami o długości 6 m, proste boxy i poręcze). Natomiast Pro Line i Medium Line zostały skonstruowane z myślą o zawodowcach szukających wrażeń (skocznie o długości 14, 18 i 25 m, przeróżne boxy i średniozaawansowane poręcze).

Projekt ten przyciąga najlepszych europejskich zawodników freeski i snowboardu.

Gondola "Gipfelbahn" wybudowana w lecie w 1989 roku, została odnowiona przed sezonem 2010/2011, tak jak wyciągi "Pramstall", "Gipfellift" i " Malga del bue". Pokaźne kabiny "Gipfelbahn" jednorazowo przeworzą 10-u narciarzy, natomiast w ciągu godziny są w stanie przewieść 3000 osób.

Tor narciarski Seewiese poszerzono specjalnie na sezon 2010/2011. Został on zarezerwowany dla narciarzy uczęszczających do Sci Club. Tor został ogrodzony w celu zapewnienia większego bezpieczeństwa sportowcom.

Stajca Valdaora – Casola znajdująca się w dolinie, również została odnowiona. Wybudowano przy niej nowe kasy biletowe, restauracje, pizzerie oraz bary.