Szczyty Alta Pusteria są atrakcją turystyczną szczególnie w tym roku, w związku z połączeniem Ski Area Comelico z Sextner Dolomiten Alta Pusteria (Dolomitów Sextenerskich), tworząc w sumie 77 km torów narciarskich. Bajkowe scenariusze, pierwszorzędnie przygotowane zjazdy narciarskie, 31 nowoczesnych wyciągów dostępnych z jednym karnetem narciarskim (Skipass Sextner Dolomiten – Alta Pusteria). Oferty Konsorcjum Turystycznego Alta Pusteria czekają na narciarzy i snowboardzistów już od pierwszych dni grudnia.

    Dla każdego coś ciekawego: od stoków narciarskich dla początkujących w Sesto-Waldheim, Braies lub w Dobbiaco, ośrodków narciarskich w Croda Rossa (Sesto) i w Baranci (San Candido), po czarny stok Raut na Monte Elmo (Sesto), jeden z najtrudniejszych stoków podnoszących adrenalinę w Alta Pusteria. Nie do przegapienia dla prawdziwych fanów nart jest również Giro delle Cime (wycieczka po górskich szczytach), która dzięki nowemu połączeniu Ski Area w Comelico umożliwia dotarcie w ciągu jednego dnia do 7 atrakcji tego rejonu, w tym legendarnych gigantycznych gór Haunold (Baranci), bałwanków w Croda Rossa, wreszcie niesamowitych widoków na Meridiana w Sesto, jednego z najbardziej panoramicznych punktów na Monte Elmo (szczyt Elmo).

Oferty Konsorcjum Turystycznego Alta Pusteria:

‘DOLOMITI SUPERSKI PREMIÈRE‘ od 3 do 23 grudnia 2010
Od 3 do 23 grudnia dla tych którzy wybiorą pakiet ‘Dolomiti Superski Première’, mają możliwość pobytu i korzystania z tras narciarskich Sextner Dolomiten – Alta Pusteria, przez 4 dni za cenę 3, a nawet 8 dni za cenę 6.

 ‘GOLDEN SKI TIME‘ od 9 do 23 grudnia 2010
Oferta ‘Golden Ski Time’ ważna od 9 do 23 grudnia. Rezerwując przynajmniej 4 noclegi w jednej ze struktur Sesto, San Candido, Dobbiaco, Villabassa i Braies, obiektów biorących udział w promocji, na okres pobytu Skipass Alta Pusteria, otrzymają Państwo gratis.

Ceny od 196 euro za osobę w hotelu 3-gwiazdkowym, (z dwoma posiłkami dziennie) i od 200 euro w apartamencie dwuosobowym.

‘DOLOMITES SKI PARADISE‘ od 9 do 29 stycznia 2011
Oferta ‘Dolomites Ski Paradise‘ jest ważna od 9 do 29 styczna 2011. Przewiduje 7 dniowy pobyt i 6 dniowy skipass Alta Pusteria (karnet narciarski Alta Pusteria), z dostępem do 31 wyciągów i 77 km zjazdów narciarskich z Monte Elmo, Croda Rossa, Baranci, Waldheim, Passo Monte Croce, Dobbiaco i Braies oraz darmowe używanie skibus-u umożliwiającego dojazd do wyciągów.

7 noclegów w hotelu 3-gwiazdkowym (z dwoma posiłkami dziennie),  ze skipass-em  za 552 euro za osobę; w apartamencie dwuosobowym ze skipass-em za 635 euro.

Aby zobaczyć obiekty biorące udział w tych ofertach, zasięgnąć informacji lub zarezerwać miejsce, odwiedź stronę Consorzio Turistico Alta Pusteria (Konsorcjum Turystycznego Alta Pusteria) www.altapusteria.info

Consorzio Turistico Alta Pusteria (Konsorcjum Turystyczne Alta Pusteria) jest jednostką która łączy biura turystyczne gminy Sesto, San Candido, Dobbiaco, Villabassa, Braies i Konsorcjum Narciarskie Sextner Dolomiten – Alta Pusteria. Konsorcjum założone w 1993 roku przez gminę Bolzano zajmuje się promowaniem obszaru oraz koordynowaniem działalności turystycznych doliny. Współpracuje również z Circuito Dolomiti Nordicski, posiadającym największą w Europie bieżnię narciarską, oraz z innymi władzami wojewódzkimi i regionalnymi. Konsorcjum kieruje Alfred Prenn.