Położone w Dolomitach, w samym sercu Trentino, Val di Fiemme otoczone jest przez rozległe lasy świerkowe oraz znajdujące się w nich dwa parki przyrody: Paneveggio i Monte Corno. Odnaleźć w nich można pozostawione w śniegu ślady różnych dzikich zwierząt tj. jelenie, sarny czy też lisy, oraz przez ludzi uprawiających nornic walking.

Val di Fiemme jest idealnym miejscem dla turystów i miłośników przyrody. Dzięki wielu trasom spacerowym można zrzucić zbędne kilogramy udając się w piesze wędrówki po okolicy lub też udać się na romantyczny spacer przy świetle księżyca przy pomocy rakiet śnieżnych.

80 km tras, malowniczo położonych na Passo Lavaze oraz Centrum sportowe w Lago di Tesero, gdzie odbędą się po raz trzeci mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym w 2013 roku, sprawia, że wielu uważa ten region za kolebkę narciarstwa biegowego.

Hotele  "STARBENE NELLA NATURA"
Wszystkie hotele w dolinie związane z projektem "STARBENE NELLA NATURA" (fitness w naturze) oferują swoim gościom karnety „Non solo Sci” , które obejmują wycieczkę z przewodnikiem i aktywność ruchową na świerzym powietrzu. Proponują one również dodatkowe usługi dla turystów, w tym przekąski po południu, relaksujące masaże, kąpiele regeneracyjne w sianie lub zabiegi z górskich olejków eterycznych.

"NON SCI SOLO" CARD
Karta jest bezpłatna dla wszystkich osób przebywających na "STARBENE NELLA NATURA" i w Hotelach rodzinnych. Można ją również nabyć we wszystkich informacjach Turystycznych w regionie. W ramach karnetu przewidziane jest:
- 6 wycieczek przy użyciu rakiet śnieżnych;
- 2 krótkie wycieczki z instruktorem nordic walking;
- 1 lekcja narciarstwa biegowego (lekcja grupowa dla początkujących);
- 1 trasa wycieczki ski-alpinizm (poziom łatwy);
- 6 spacerów z przewodnikiem i zwiedzanie lokalnych sklepów z rzemiosłem artystycznym organizowana przez Stowarzyszenie "Sentieri w Compagnia";
- Lago di Tesero ( stadion narciarstwa biegowego);
- zniżki na wejścia do Lavazè Passo (centrum narciarstwa biegowego);
- 1 wycieczka z przewodnikiem do mleczarni Predazzo Cavalese, a następnie mały degustacja sera;
- 1 wejście do Parku Krajobrazowego Paneveggio Visitors Centre.
* Karta nie obejmuje wypożyczenie sprzętu (za wyjątkiem kii nordic walking).

OFERTA SPECJALNA: fitness w NATURE
Daj się oczarować atrakcjom śnieżnego świata.

Od 8 stycznia do 16 kwietnia 2011, w cenie od 282 euro, można spędzić niezapomniany „tydzień na śniegu” w Val di Fiemme (Dolomity Trentino). Podążając śladami pozostawionymi przez jelenie w Park Krajobrazowym Paneveggio, przez lasy świerkowe w Magnifica Comunità di Fiemme lub lodowiec Lavazè mamy niezwykłą okazję by zwiedzić malownicze zakamarki tego wspaniałego regionu. Cena obejmuje: 7 noclegów w hotelu "Fitness w naturze ", jedna wycieczkę z instruktorem  nordic walking, wycieczki na rakietach śnieżnych (wynajem wliczone w cenę), jedna lekcja narciarstwa biegowego (wynajem wliczone w cenę), jedna wycieczka górska prostym narciarskim szlakiem i bezpłatny wstęp do centrum narciarstwa biegowego  Lago di Tesero.

Zarezerwuj wakacje: Val di Fiemme Tourist Board, nr telefonu. +39 0462 341419 - 0462 241111; booking@visitfiemme.it; www.visitfiemme.it