Popularność nowej aplikacji on-line "3D Dolomiti Superski ", georeferencyjnego, wysokiej rozdzielczości nawigatora stworzonego przez Dolomiti Superski, rośnie z każdym dniem. Tylko w ciągu kilku ostatnich tygodni został on pobrany przez ponad 150 tysięcy użytkowników.

3D Dolomiti Superski jest nowością, która zdumiewa i zaciekawia odwiedzających stronę  www.dolomitisuperski.com. Jest to trójwymiarowy nawigator wykonany na podstawie zdjęć lotniczych o wysokiej rozdzielczości, wyprodukowany na zlecenie Dolomiti Superski przez wyspecjalizowane firmy: Reality Maps (www.realitymaps.de) i Tappeiner (www.tappeiner.it), który pozwala na symulację lotu przez góry w celu odkrywania niedostępnych wcześniej zakątków na powierzchni ponad 3000 km2 należącej do największych ośrodków narciarskich na świecie.

Aplikacja ta pozwala na przeglądanie stoków, szczytów, parków śniegowych, śnieżnych domków, aptek, restauracji czy innych punktów panoramicznych, odsłaniając tym samym wszystkie sekrety tego magicznego górskiego krajobrazu. W rzeczywistości na tym obszarze rozmieszczono 115 kamer, które pozwalają na żywo podziwiać pogodę i warunki na stoku każdej doliny. Kolejnym krokiem będzie zintegrowanie systemu monitorowania postępów narciarskich, który w poprzednim sezonie (2009/2010) był przeglądany ponad 300`000 razy.  Dzięki niemu narciarze I snowboardziści mogli na bieżąco sprawdzać swoje dzienne wyniki tzn. Ilość przejechanych km, liczba wykorzystanych wyciągów czy też odwiedzone miejsca. Korzystanie z 3D Dolomiti Superski jest bardzo proste: przejdź na stronę www.dolomitisuperski.com (lub www.3d-skimap.com), kliknij pole "3D", a następnie kliknij ikonę "Pobierz i zainstaluj " i postępuj zgodnie z instrukcjami. W ciągu 60 sekund, będziesz mógł rozpocząć swój pierwszy lot nad Dolomitami. W sekcji wideo dolomitisuperski.com, jest video treningowe które w przyjemny dla użytkownika sposób wyjaśnia jak posługiwać się aplikacją. Aplikacja 3D Dolomiti Superski dostępna jest dla systemów operacyjnych Windows i Mac. Korzystanie z 3D Dolomiti Superski jest całkowicie bezpłatne.