Sporty alpejskie, dobroczynny wellness w termach czy też atrakcyjne oferty zimowego urlopu na sportowo – w Karyntii nie trzeba długo szukać, aby znaleźć odpowiednią propozycję i móc zaplanować zimowy wypoczynek według własnych upodobań.

Sezon zimowy w Karyntii rozpoczyna się w październiku i trwa aż do maja. Hitami w ofercie tras zjazdowych jest długa i prosta jak drut autostrada narciarska „A1“ na Katschbergu oraz mistrzowska trasa Franza Klammera w Bad Kleinkirchheim, nazwana od imienia najsłynniejszego mieszkańca doliny i zaliczana do najbardziej widowiskowych pucharowych tras zjazdowych. Zawodowi zjazdowcy doskonale znają i doceniają walory doliny Lieser-Maltatal i nawet austriacka ekipa narciarska organizuje oficjalną bazę treningową i rozgrywa zawody w Innerkrems. Obok ostrej trasy zjazdowej dla zawodowców ośrodek narciarski Gerlitzen nad Ossiacher See oferuje doskonałe warunki przede wszystkim dla początkujących i powracających do sportu, gdyż posiada znak jakości „Welcome Beginners“. Oczywiście trudno sobie wyobrazić trasy i jazdę bez odpowiednich usług. I tak w regionie Nassfeld-Hermagor ekspresowa ekipa w ciągu dziesięciu minut przeprowadza błyskawiczną regenerację zimowego sprzętu.

Bliższe informacje i zamawianie bezpłatnych katalogów
:
Kärnten Information, Casinoplatz 1, A-9220 Velden, Austria, Tel. +43(0)463/3000, Fax +43(0)4274/52100-50, E-Mail: info@kaernten.at, Internet: www.karyntia.pl