Alta Pusteria to 200 km tras biegowych, perfekcyjnie przygotowanych od pierwszych dni grudnia. Alta Pusteria jest sercem obwodu Dolomiti Nordicski, posiada najwiekszą w Europie bieżnię narciarską, jest najlepszym miejscem dla fanów narciarstwa. Szlaki są zróżnicowane w zależności od preferencji: od panoramicznych dla miłośników przyrody, po technicznie trudne dla narciarzy których opanowuje duch rywalizacji! Stadion biegów narciarskich w Dobbiaco „Nordic Arena“ jest niewątpliwie punktem startu zabawy dla ekspertów jak i początkujących. Oferuje również wiele możliwości relaksu, tj: sklepy (w tym wypożyczalnie sprzętu), bary, restauracje. A osoby z niewyczerpaną energią mogą skorzystać z nowo wybudowanej ścianki wspinaczkowej o wysokości 23 metrów.

Imprezy zorganizowane specjalnie dla narciarzy; między innymi prestiżowy turniej Tour de Ski - Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym, który odbędzie się 5 i 6 stycznia 2011 roku w Dobbiaco. Wyścigi, odbędą się na trasie 5 i 10 km na stadionie Nordic Aren. Pierwszego dnia do pokonania jest 30 i 35 km. Punkt startowy jest w miejscowości Cortina, a meta w Dobbiaco. 15 i 16 stycznia zaczyna się jedna z najważniejszych manifestacji europejskich, Pustertaler Ski-Marathon. Wyścig rozpoczyna się w sobotę 15 stycznia na dystansie 28 km, z punktu startowego w Dobbiaco i z metą w Braies. Natomiast w niedzielę 16 stycznia odbędzie się wyścig na wspaniałej i przetestowanej 42 km trasie z Dobbiaco do Sesto. Nie do przegapienia jest również 34° edycja Granfondo Dobbiaco – Cortina, przewidziana na 5 i 6 lutego. Pierwszego dnia wyścig na długości 30 km w stylu klasycznym, ze startem w Dobbiaco i z metą w Fiames; drugiego dnia rozpoczyna się Granfondo Dobbiaco – Cortina na trasie, która prowadzi przez Valle Di Landro i przez przełęcz Cimebanche, do centrum Cortina.


Aby wykorzystać w jak najlepszy sposób propozycje zimowe, Konsorcjum Turystyczne Alta Pusteria proponuje następujące pakiety urlopowe:


OFERTA SPECJALNA: “PUSTERTALER SKI-MARATHON“, od 14/01 do 16/01/2011
Oferta przemyślana w połączeniu z Pustertaler Ski-Marathon obejmuje: 2 noclegi (przyjazd w piątek), uczestnictwo w dwóch zaplanowanych wyścigach i 3 dniowy pakiet narciarski.

Opłata za jedną osobę w hotelu 3-gwiazdkowym (z dwoma posiłkami dziennie) od 138 euro, a od 184 euro za apartament dwuosobowy.

DOLOMITY NORDICSKI W KRAINE “TRZECH WIEŻ” OD 8/01 DO 29/01/2011
Pakiet obejmuje 7 noclegów, oraz tygodniowy bilet Dolomiti Nordicski, który upoważnia do korzystania ze wszystkich szlaków narciarskich. Pakiet zawiera również Mobilcard Alto Adige, która pozwala na korzystanie z autobusów i pociągów Południaowego Tyrolu, oraz mapę ze wszystkimi informacjami szlaków narciarskich w dolinie Alta Pusteria.

Cena od 314 euro od osoby w hotelu 3-gwiazdkowym (z dwoma posiłkami dziennie), apartament dwuosobowy w rezydencji od 471 euro, lub od 348 euro za dwie osoby w agroturystyce.

Alta Pusteria dzięki pakietowi „Skibus & Mobilcard” oferuje nowoczesne połączenia skibus-em używając Mobilcard. Bilet ten upoważnia do korzystania z transportu publicznego Val Pusteria, autobusów i pociągów. Natomiast skibus dowozi pod ośrodki narciarskie i pozwala zapomnieć o samochodzie. Tym sposobem narciarze mogą poruszać się z pełną swobodą! Bilet kosztuje 15 euro i jest ważny 7 dni.

Aby zobaczyć i zarezerwować obiekty biorące udział w ofertach, odwiedź strone internetową Consorzio Turistico Alta Pusteria (Konsorcja Turystycznego) www.altapusteria.info, klikając na oferty/zima.