Dzięki wprowadzeniu tak zwanych hoteli rodzinnych gwarantuje dobrą zabawę dla naszych pociech oraz możliwość relaksu dla nas samych. Pośród zaczarowanych krajobrazów Dolomitów znajdują się 3 dziecięce szkółki narciarskie prowadzone przez profesjonalnych instruktorów przebranych za 5 zabawnych maskotek, 2 snowparki i 9 parków rozrywki, gdzie można oddać się szaleństwie na sankach lub dmuchanych pierścieniach o różnych kształtach i kolorach. Największą atrakcją jest jednak Kolejka Alpejska, składająca się z różnego rodzaju zjazdów i podjazdów oraz niespodziewanych ostrych zakrętów i pętli.

Val di Fiemme to przede wszystkim pięć dużych ośrodków narciarskich: Cermis, Ski Center Latemar, Bellamonte-Alpe Lusia, Passo Rolle i Passo Lavazé-Oclini które oferują ponad 110 km tras narciarskich na wszystkich poziomach trudności. Ponad 150 km tras przeznaczonych dla uprawiających narciarstwo biegowe przyciąga gwiazdy w tej dyscyplinie z całego świata, dzięki czemu możemy je podziwiać w czasie normalnych treningów do Mistrzostw w 2013 roku.

Ośnieżone ścieżki krzyżują się w świerkowych lasach i przeplatają się wielokrotnie na terenie Parku Krajobrazowego Paneveggio, zachęcając do podążania śladami pozostawionymi w lesie przez jelenie, sarny czy też lisy.

Hotele Rodzinne
Hotele rodzinne powstały z uwagi na chęć pozostawiania przez rodziców dzieci pod opieką doświadczonych opiekunów i możliwość uprawiania ulubionych sportów w jednym czasie.  Dostarczają one szereg różnych możliwości aby zapewnić wszelkie dziecięce potrzeby wliczając w to jakże ważne pory żywieniowe. Łóżeczka dziecięce, brodziki, podgrzewacze do żywności, kolorowanki, przestronne i przyjazne dla oka pokoje, kryte i odkryte place zabaw, opieka nad dziećmi przed i po południu są gwarancją prawdziwego relaksu i udanego wypoczynku dla  mamy i taty. Wszystko to zawarte jest w "Non Solo Sci Card ", który daje dostęp do całego pakietu codziennych zajęć i gier na świeżym powietrzu.

Rodzinna oferta specjalna
Już za 903 Euro od rodziny (2 dorosłych i dziecko urodzone po 1.12.2002) uczestniczyć można w  przyjaznym dla dzieci tygodniu w Trentino w Dolomitach (7 nocy w Hotelu rodzinnym Val di Fiemme od 8-go Stycznia do 16-go Kwietnia). W cenę wliczone są: 6 dniowy karnet, 3 wizyty na różnego rodzajach imprezach związanych z lokalnymi zwyczajami, jedzeniem czy rzemiosłem,  darmowe wejścia na lodowisko, bilard, 20% rabatu na naukę jazdy na nartach lub snowboardzie, 10% zniżki na wypożyczenie sprzętu oraz jedna nocną jazdę.

Szczegółowe informacje znaleźć można na stronie www.visitfiemme.it lub bezpośrednio pod numerami telefonu +39 0462 341419 lub +39 0462 241111