Uwielbia park śnieżny z wieloma trudnymi obiektami jak i jazdę backcountry po dziewiczych i wymagających zboczach. Lista jej sukcesów jest bardzo długa. Rok 2006 przyniósł jej tytuł debiutanta roku - Rookie of the Year, a 2007 nagrodę magazynu  Fluide - Freestyler of the Year. Kolejny rok to tytuł najlepszego snowboardzisty w łączonej kategorii kobiet i mężczyzn - Best International Rider podczas Le Mondial du Snowboard. Nietuzinkową osobowość Anne-Flore doceniono nagrodą Personality of the Industry w 2009. W tym roku Marxer była druga w konkursie King of the Hill 2010 w Valdez na Alasce.

Snowboardzistka zawdzięcza swój sukces – przynajmniej po części – wczesnym początkom kariery. Anne-Flore jeździła na nartach zanim jeszcze nauczyła się chodzić. Deska porwała ją w wieku lat 14, a na międzynarodowej scenie pojawiła się w Stanach Zjednoczonych w 2005 roku. Zachwycała agresywną jazdą. Anne-Flore dobrze czuje się przed kamerami, poza stokiem. Cieszy się międzynarodowym szacunkiem ze względu na swoją bezkompromisowość, pełny energii styl i bogatą osobowość.

Sama o sobie mówi tak: „Jestem Europejką, prowokacyjną i pełną pasji. Żyję miłością, spontanicznością i szczęściem. Jestem też hardcore’ową snowboardzistką. Uśmiecham się, gryzę, rozbijam i próbuje jeszcze mocniej. Zrobię wszystko by być lepsza, zajść dalej i śmiać się jeszcze więcej. Rozpowszechniać radość na świecie. Robię swoje i nie obchodzi mnie, co myślą o tym ludzie.”

Ponadto ze względu na swoją urodę Anne-Flore znalazła się na okładkach magazynów Snowsurf, Onboard Italy, Cooler, Spare, Boardlife, Whiteout, She i innych.

http://media.skiinfo.com/images/dppic/f350241.jpg?c=42

Jedna szwajcarska gwiazda zasługuje na inną. Czarodziejka snowboardu Anne-Flore Marxer połączyła siły ze szwajcarskim producentem zegarków i biżuterii segmentu fashion - SWATCH, by stworzyć odważną, sportową i asertywnie kolorową kolekcję Anne-Flore Swatch. Sześć nowych modeli w popularnym formacie Gent wnosi wspaniałą osobowość Anne-Flore do świata, modnych, sportowych akcesoriów. Wszystkie sześć zegarków – włącznie ze Swatch Snowpass – sygnowanych przez Anne-Flore ma jaskrawe i śmiałe kolory. Sprawiają one, że SWATCH wyróżnia się w tłumie i oplata nadgarstek w bezkompromisowym, świeżym stylu. Światowej klasy snowboardzistka jest członkiem Swatch ProTeam. Sama zaprojektowała zegarki z nowej kolekcji adresowanej do kolegów ze stoku i fanów zabawy na wolnym powietrzu. Kolekcja Anne-Flore Swatch ma nieregularne, monochromatyczne, plastikowe paski, odważne koperty w jednolitych kolorach oraz eleganckie i czytelne tarcze. Zima tuż tuż – czas pomyśleć o zaśnieżonych stokach wspólnie z Anne-Flore Marker i jej wspaniałymi zegarkami Swatch!
 
http://media.skiinfo.com/images/dppic/f350244.jpg?c=42
Osobowość, koloryt i świetna wydajność – te cechy są wyraźnie widoczne w nowej, śmiałej kolekcji Anne-Flore Swatch.

Anne-Flore Marxer żyje w Szwajcarii w Preverenges. Jest obywatelką Szwajcarii i Francji.