Gdzieniegdzie spadło trochę śniegu. Wiele ośrodków narciarskich odlicza ostatnie dni do inauguracji sezonu. Poniżej znajdują się najświeższe informacje na temat poszczególnych regionów narciarskich i krajów.

Alpy


Austria

Otwartych jest osiem ośrodków narciarskich. Wśród nich są: Kitzbuhel, Schladming oraz Turracher Hohe.

„Data 28 października jest trzecią najwcześniejszą datą otwarcia ośrodka Turracher Hohe w całej jego historii" - zachwala dobry dla Turracher Hohe początek sezonu jego menadżer Fritz Gambs. Grubość śnieżnej powłoki wynosi tu od 30 do 40 cm.

Lista wszystkich ośrodków narciarskich i ilości śniegu w Austrii.

Francja

Jedynym czynnym ośrodkiem narciarskim we Francji jest Tignes.

Lista wszystkich ośrodków narciarskich i ilość śniegu we Francji.

Niemcy
W miniony weekend w Niemczech otwarty został pierwszy w sezonie zimowym 2010/11 ośrodek narciarski: Zugspitze. Pierwszego dnia na narciarskie zbocza wyszło 2000 narciarzy i snowboardzistów. Ilość śniegu na stoku wynosi obecnie 90 cm.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z grubości śniegu na stokach, tym bardziej, że dopiero zaczął się listopad" - mówi Eva-Maria Greimal reprezentująca Bawarskie Koleje Górskie Zugspitzbahn AG.

Lista wszystkich ośrodków narciarskich i ilości śniegu w Niemczech.


Włochy

W obecnej chwili otwarte są następujące ośrodki narciarskie we Włoszech: Cervinia, Passo Tonale, Passo Stelvio oraz Val Senales.

Lista wszystkich ośrodków narciarskich i ilości śniegu we Włoszech.


Szwajcaria

W danej chwili otwartych jest sześć ośrodków narciarskich w Szwajcarii. Wcześniej niż planowano, w poprzedni weekend, otwarty został ośrodek Laax W przyszły czwartek, 11 listopada, otwarty zostanie Verbier, jednak z początku tylko w weekendy.

Aby sprawdzić, gdzie jest najwięcej śniegu, należy przejść do listy wszystkich ośrodków narciarskich w Szwajcarii.

Hiszpania i Pireneje


W Pirenejach spadło już trochę śniegu, jednak do tej pory w tych górach nie został otwarty żaden ośrodek narciarski.

Skandynawia


Norwegia

W ubiegły weekend w Norwegii otwarto wiele ośrodków narciarskich, zwiększając ich ilość do 14. Otwarte są m.in. duże ośrodki narciarskie Geilo oraz Hemsedal. Poza granicami Norwegii jest mniej czynnych ośrodków narciarskich niż w jej obrębie.

Lista wszystkich ośrodków narciarskich i ilość śniegu w Norwegii.

Ameryka Północna


Zarówna na wschodnim jak i na zachodnim wybrzeżu Ameryki Północnej znajdują się otwarte ośrodki narciarskie. Większość z nich powiększa ilość śniegu poprzez systemy sztucznego naśnieżania. W Kanadzie temperatury powietrza były do tej pory wyższe niż przewidywano. Z tego powodu wiele ośrodków było zmuszonych do przełożenia inauguracji sezonu na obecny weekend (5 listopada).

Kanada

W ten weekend, 5 listopada, otwarty zostanie ośrodek narciarski Lake Louise, tym samym wystartuje sezon narciarski w Kanadzie. Inauguracja kanadyjskiego sezonu miała mieć miejsce w Mt Norquay 30 października. Ośrodek ten nie podał jeszcze informacji o planowanej dacie otwarcia. Władze ośrodka Nakiska przewidują jego otwarcie w następny weekend, 12 listopada.


Lista wszystkich ośrodków narciarskich i ilość śniegu w Kanadzie.


USA

We wtorek, 2 listopada, został otwarty ośrodek Killington, znajdujący się na wschodzie USA. To drugi za Sunday River otwarty ośrodek narciarski w tym kraju. W całych Stanach Zjednoczonych otwarte ośrodki narciarskie znajdują się w Kalifornii, Kolorado i Oregonie.

Lista wszystkich ośrodków narciarskich i ilość śniegu w USA.