Nawet w Plose, ośrodku położonym w pobliżu Bressone, często rozmawia się o saneczkarstwie, a szczególnie o naturalnym torze saneczkowym i jego bezpieczeństwie. Jest on najdłuższym torem w Południowym Tyrolu (a także jednym z najdłuższych na świecie). Trasa Monte Cavallo - Vipiteno jest trasą o umiarkowanym stopniu trudności, którą przedostać się można do miasteczka Sant'Andrea, znajdującego się 1000 m poniżej, po przejechaniu 11,7 km.


W Dolinie Isarco znajdującej się w Południowym Tyrolu nie przypadkowo saneczkarstwo nazywa się sportem narodowym. Zbocza są naturalne (zwykle są to drogi leśne) i odpowiednio zabezpieczone. Są to doskonale zadbane trasy, które zaspokoją gusta każdego, od amatorów po zaawansowanych sankarzy. Trasą Monte Cavallo - Vipiteno można dojechać do Sternhütte na doskonałą kolację (specjały prosto z grilla), którą skosztować można w romantycznym otoczeniu.


Warto także wypróbować pozostałe trasy, np. trasę z Gampenalm w Val di Funes o długości 7 km z 3 schroniskami (a także kompleksami narciarskimi). Breggerschupfe - naturalny szlak prowadzący od chaty do wsi Velturno Caerna - można przejść w 2 godziny przemieszczając się po pustyni pokrytej śniegiem. Interesującym szlakiem jest także Bagni di Brennero: Zirog, o długości 6,5 km. Jest to mało zatłoczona trasa wymagająca jednak długiego spaceru. W bajkowym otoczeniu 3 szlaków dell'Alpe Rodengo - Luson znajduje się nadzwyczajny szlak Valles, prowadzący od pastwisk znajdujących się na wysokości 1750 m. Valles jest szlakiem bezpiecznym dla dzieci. Ma długość 200 m.

Oczywiście nie ma potrzeby posiadania własnych sanek (w Alto Adige zakazane jest używanie plastikowych sanek, chyba że są przeznaczone do jazdy dla dzieci).


Pakiet - 3 dni w cenie 2 - ważny w Monte Cavallo i Vipiteno: 3 dni z posiłkiem w pensjonacie 3-gwiazdkowym, od 142 euro na osobę, wraz z wypożyczeniem sani, także dla tych, którzy chcą jeździć na nartach. 3-dniowy karnet na Monte Cavallo w cenie 2-dniowego. Oferta obowiązuje od 29/11 do 23/12/09


INFO: CONSORZIO TURISTICO VALLE ISARCO,
Bastioni Maggiori 26/a, 39042 Bressanone (BZ),
tel. 0472.802232, fax 0472.801315.
www.valleisarco.info/; info@valleisarco.info
Ufficio stampa Studio di giornalismo, tel. 051.391740; info@studiobottonelli.it
FOTO DISPONIBILI A RICHIESTA