Tereny narciarskie w Trentino należą bez wątpienia do najsłynniejszych i najważniejszych w całych Alpach. Wystarczy przytoczyć kilka konkretów: 800 km tras, 300 nowoczesnych kolejek i wyciągów, zaawansowane technologicznie skipassy, dwa rozległe okręgi narciarskie (Skirama i Dolomiti Superski) obejmujące prawie cały region, około dziesięciu snowparków dla miłośników deski, czarujące szlaki wśród lasów i płaskowyżów, urocze szczyty do odkrycia podczas wypraw skialpinistycznych oraz 20 ośrodków narciarstwa biegowego oferujących 500 km szlaków.

System urządzeń programowanego dośnieżania gwarantuje funkcjonalność 90 % tras narciarskich również wtedy, gdy naturalny śnieg nie pokrywa ich w wystarczającym stopniu. Hotele i obiekty noclegowe szczycą się wysokim standardem i dysponują ponad 400 tysiącami miejsc w 1574 obiektach hotelarskich (1328 hoteli, 173 hotele typu „garnì", 65 obiektów typu „residence" z apartamentami wakacyjnymi, 8 wiosek hotelowych), gospodarstwach agroturystycznych, pokojach ze śniadaniem, prywatnych domach wakacyjnych i na kempingach. Należy również zaznaczyć, że opady śniegu są tu obfite - średnio 4 metry na wysokości 2000m, a dni pełne słońca - osiem na dziesięć jest bez opadów.

Warto przypomnieć, że dla rodzin z dziećmi przygotowane są specjalnie pomyślane dla nich liczne pakiety i oferty. Na przykład dla dzieci bezpłatne skipassy lub zniżki. Poza tym najmłodsi mogą brać udział w zajęciach organizowanych w przedszkolach, gdzie pozostają pod opieką wyspecjalizowanego personelu.

Aby czuć się dobrze w Trentino, wystarczy zanurzyć się w nieskażonej naturze - spacerować po szlakach wytyczonych na obszarze przyrody chronionej - Parco Naturale (trzy parki ochrony przyrody znajdujące się na terytorium prowincji oferują również zimą szeroki wachlarz propozycji), poczuć zapachy lasu, zachwycać się niewypowiedzianie pięknymi widokami. Poza tym można tu wędrować na rakietach śnieżnych, uprawiać nordic walking i łyżwiarstwo, uczestniczyć w wyprawach psich zaprzęgów. Niektóre badania naukowe potwierdzają, że nawet krótki pobyt na wysokości, między 1000 a 2000 metrów, bardzo dobrze wpływa na nasz organizm. Jednocześnie regeneruje się nasz umysł, odpoczywając od codziennego, wielkomiejskiego zgiełku.

Obecnie w Trentino sezon zimowy bije wszelkie rekordy. Podczas ferii świątecznych na drzwiach hoteli często pojawiał się napis „brak miejsc", gdyż piękno naturalnego śniegu w połączeniu z czarującymi krajobrazami przyciągnęły tu wielu turystów.

Wakacje przebiegają tutaj bez problemów, utrudnień i kolejek do wyciągów. Ponad 800 km tras narciarskich oraz 300 wyciągów gwarantuje satysfakcję i zadowolenie każdego narciarza. Inwestowanie w jakość, również z punktu widzenia standardu obiektów hotelarskich, okazało się trafione, gdyż turyści zwracają coraz większą uwagę na jakość usług. Oferta narciarska jest bez wątpienia kołem napędowym turystyki w Trentino, ale ważną role odgrywają również obiekty spa oferujące zabiegi odnowy biologicznej. Walory naturalne i dziewicza przyroda doskonała dla rodzin pragnących wypoczywać w spokoju i ciszy oraz propozycje gastronomiczne ze wspaniałymi regionalnymi specjałami i winami doskonale dopełniają całości.

Więcej informacji na stronach internetowych Trentino.