Pasjonaci narciarstwa klasycznego mają do dyspozycji 500 km tras narciarstwa biegowego i szlaków wytyczonych w lasach i na płaskowyżach, a miłośnicy skialpinizmu mogą odkrywać ciszę ośnieżonych szczytów.

Dzień nie kończy się w momencie zamknięcia wyciągów, bo narciarstwo to nie wszystko. Dewizą udanych wakacji nie są tylko narty. Poza nimi istnieje świat atrakcji, które warto odkryć i przeżyć: miasteczka, place, sklepy, butiki, bary, puby, dyskoteki, restauracje. Ośrodki narciarskie w Trentino zachowały dawny urok wiekowych osad, tradycje góralskie, zabytkowe kamienice, a jednocześnie oferują wszystko, co potrzebne do spędzenia udanych wakacji. Można oddać się gorączce zakupów, podążając za trendami w modzie i sprzęcie sportowym lub zagubić się w poszukiwaniu wyrobów rzemiosła artystycznego, czy też skusić się na degustację doskonałych win i specjałów regionalnych. A nocą wszyscy mogą udać się na tańce.

Wiosną koniecznie trzeba odwiedzić schroniska i obszerne nasłonecznione tarasy, do których można łatwo dotrzeć, gdyż są usytuowane w pobliżu stacji wyciągów narciarskich. Słońce
i zaskakujące krajobrazy, smaki i specjały kuchni regionalnej, programy animacyjne i muzyka oraz beztroska atmosfera powodują, że miejsca te są chętnie odwiedzane przez młodych ludzi.

Czas spędzony na stoku może być uzupełniany chwilami pełnego relaksu w centrach odnowy biologicznej hoteli Vita Nova - Trentino Wellness, gdzie pobyt w komfortowych warunkach połączony jest z doskonałymi zabiegami kosmetycznymi ciała (www.vitanova.to). Na uwagę zasługuje nowe centrum AcquaIN w Andalo i centrum Eghes w Canazei. Te dwa obiekty użyteczności publicznej, dostępne dla wszystkich, są idealnym miejscem na spędzenie czasu w trosce o własne zdrowie.

Mieszkańcy Trentino lubią również dobrą kuchnię. Tradycje gastronomiczne o długiej historii, w wersji oryginalnej lub uaktualnione szczyptą nowoczesnej sztuki kulinarnej, będące świadectwem zwyczajów prostego wiejskiego życia, można odkryć w ponad 60 obiektach wyróżnionych znakiem „Osteria tipica trentina". Lokale szczycące się tym znakiem serwują gościom dania przyrządzone tylko i wyłącznie z produktów regionalnych, od warzyw i oliwy, poprzez sery i wędliny do owoców i wina.

Więcej informacji: www.visittrentino.it/pl/