W wąskich uliczkach Bressanone / Brixen, Vipiteno / Sterzing i Chiusa / Klausen można znaleźć mnóstwo modnych butików, winiarni oraz sklepików z pamiątkami. W wielu z nich można kupić jedyne w swoim rodzaju, ręcznie wytworzone upominki.

Od końca listopada w trzech miastach zaczynają się Świąteczne jarmarki: Bressanone/Brixen oraz Vipiteno/Sterzing (codziennie od 28.11.08-06.01.09) i w Chiusa/Klausen (Piątki, Soboty, Niedziele od 28.11. - 23.12.08). Jarmarki zawsze cieszą się bardzo dużą popularnością wśród turystów, na stoiskach jest ogromna rozmaitość rzeczy - od oryginalnych souvenirów i tradycyjnych tyrolskich wyrobów, aż po nowoczesne produkty. Od świątecznych ozdób choinkowych, aż po przepyszne ciastka i herbatniki z południowego Tyrolu.

Sześć ośrodków narciarskich dookoła Vipiteno / Sterzing i Bressanone / Brixen zaczyna działać pełną parą wraz z pierwszym śniegiem. Trasy narciarskie są otwierane na początku grudnia. Ci co chcą doświadczyć przedświątecznej atmosfery powinni wybrać jeden z adwentowych pakietów. Bressanone / Brixen - Plose, Gitschberg - Maranza / Meransen, Jochtal - Valles / Vals, Vipiteno / Sterzing - Monte Cavallo / Rosskopf, Racines / Ratschings - Giovo / Jaufen i Ladurns - Colle Isarco / Gossensass - wszystkie z nich mają kuszące propozycje wypoczynku urozmaicone magią świąt.