Firma z wieloletnim doświadczeniem nie zawiedzie i w tym roku. Przygotowała wiele nowości i niespodzianek, które niewątpliwie dostarczą nam niezwykłej zabawy na stokach. Z klasą, z rozmysłem, na najwyższym poziomie – to właśnie jest Rossignol.

Zupełnym zaskoczeniem jest zastąpienie nart, znanej od wielu lat linii Zenith, na nową o nazwie Pursuit. Kolekcja jest dla osób jeżdżących bardzo dobrze technicznie. Hasło naczelne kampanii dla tej grupy to „Powracaj na trasy” i na nie właśnie jest przeznaczona. Składa się z modelów Pursuit 18, 16, 14, 13, 12, a także niższych modeli z numerem 11. Cechą wspólną wszystkich nart jest konstrukcja oparta na bardziej uelastycznionym dziobie narty, który poparty rockerem powoduje, że narta łatwo wchodzi w skręt , jednocześnie zachowując dynamikę i przyśpieszenie, czyli wszystkie cechy narty sportowej. Modele wysokie dla bardzo dobrych narciarzy są na wyczynowej płycie iBox jak np. Pursuit 18, którego cena to ok. 3000zł. Promień skrętu wynosi 17 metrów, więc narta adresowana jest do tych lubiących szybką i dynamiczną jazdę na przygotowanych stokach. Narta budowana jest według najlepszych technologii sportowych, typowo racingowych, wzbogaconych o specyficzne włókno typu titan basalt, wtopione w strukturę nart. Oczywiście wszędzie mamy do czynienia z rdzeniem drewnianym. Niższe modele, czyli Pursuit 16 to promień skrętu na poziomie 15 metrów, co przekłada się na węższą talie - 74mm. Jest bardziej aktywna, łatwiej przechodzi z krawędzi na krawędź oraz szybciej reaguję na zmianę kierunku jazdy. Najbardziej popularny jest model Pursuit 14 i 13. Pierwszy z nich jest przeznaczony dla narciarzy lubiących krótki skręt 13 metrowy oraz wąskie taliowanie narty, które tutaj wynosi tylko 72mm, co przekłada się na szybką reaktywność. Ostatni model z grupy nart Pursuit to numer 13 carbon z centralnym dualteckiem o promieniu skrętu 13 metrów, jak w modelu wyżej, ale znacznie węższe taliowanie – 70mm, co umożliwia bardzo szybką zmianę krawędzi. Do tego modelu nart polecane jest nowe wiązanie XELIUM, które na targach ISPO w Monachium zdobyło nagrodę za ekologiczną technologie produkcji oraz wagę. Z nim narta rzeczywiście jest bardzo lekka, nawet do 20% lżejsza od takiej z wiązaniem tradycyjnym. Linię Pursuite uzupełniają jeszcze buty szerokie na 10mm o flexie 110, 100 i 90 przeznaczone na trasy dobrze przygotowane.

Ogromną nowością jest wprowadzenie rockera w kolekcji nart sportowych zarówno tych dostępnych w sklepach, jak i również FISowskich, adresowanych do profesjonalnych zawodników startujących w Pucharze Świata. Oczywiście narty Experience i damskie Temptation po dużym sukcesie w poprzednim sezonie zachowują swoje miejsce w kolekcji. Segmentacja jest bardzo podobna jak poprzednio. Mówimy tutaj o grupach z double rockerem przednim i tylnym, gdzie jego udział w długości narty jest na poziomie 30%. Można zaobserwować bardzo wyraźny wzrost zainteresowania nartą szeroką z rockerem 50% albo tzw. full rockerem (100%). Jest to narta skierowana do ludzi, którzy nie znają granic i jeżdżą zarówno po trasach, jak i poza nimi.

Nowości w butach to umocnienie linii Alias, która odniosła duży sukces w poprzednim roku. Cechuję go bardzo duży komfort i 104mm szerokości. Powstał również nowy but przeznaczony dla amatora  o nazwie EVO posiadający 3 klamry, który już przy pierwszym kontakcie jest bardzo komfortowy. Wprowadzono również buty wygodne przystosowane dla pań - KELIA. Dodatkowo w butach Rossignola odświeżono linie RADICAL.

W nartach damskich pozostaje linia Attraction, nie posiadająca rockera, przeznaczona stricte na stok. Modele mają nazwy podobnie jak w innym kolekcjach, są to 8, 6, 3, najniższy to 1. Najwyższy z nich to dynamiczna narta dla dobrze jeżdżących kobiet. Warto podkreślić, że są to narty ekologiczne tzn. zamiast włókna bazaltowego czy innych syntetycznych jest zastosowane włókno lniane. Ciekawym akcentem jest to, że tę ekologię „widać” - każda narta jest tak skonstruowana, żeby było widoczne to co jest w środku. Jest jeszcze nowa narta Sassy 7 dedykowana dla kobiet, które lubią jazdę poza stokiem. Jest to Freestyle z połączeniem back country, ponieważ jest szersza i posiada duży rocker dziobowy oraz tylny. Warto wspomnieć jeszcze o narcie Scimitar - narcie w kolekcji Rossignola z pełnym rockerem przeznaczonej zarówno na freestyle, jak i back country, ale z większym naciskiem na ten pierwszy styl jazdy.

Cała kolekcje sprzętu narciarskiego Rossignola możecie znaleźć na http://www.rossignol.com/PL/PL/. Już niedługo kolejne artykuły z serii nowych kolekcji narciarskich na sezon 2012/13.