Do sylwestra zostały 33 dni i dopiero teraz większość z nas zastanawia się jak świętować tego roku. Nie koniecznie trzeba go przeżyć na sali wraz z dużą ilością napojów wyskokowych. Można ten czas spędzić aktywnie i wraz z innymi przywitać Nowy Rok… na stoku!

Pierwsza miejscowość, która przychodzi na myśl to Zakopane - piękne góry, Krupówki i kultura góralska, która z pewnością nie pozwoli się nudzić. Oferty prześcigają się w atrakcjach, ale najokazalsze wydają się klasyczne z kuligiem, ogniskiem i zabawą w karczmie przy góralskich przyśpiewkach. Wcześniej można udać się na stok, aby zaspokoić głód jazdy na nartach. Trzeba się jednak liczyć, że nie będziemy jedynymi, których ta opcja zauroczyła. Zakopane jest jednym z najbardziej obleganych miejsc w okresie świąteczno-sylwestrowym. Jeżeli nam to nie przeszkadza i jesteśmy przygotowani na wyjeżdżanie z zakopianki około 2/3 godzin następnego dnia to niewątpliwie będzie to jedna z najlepszych nocy w życiu. Dodatkowo trzeba się liczyć z dużymi kosztami, które jednak zrekompensuję nam super zabawa.

Większość ośrodków narciarskich proponuję tzw. karnet sylwestrowy. Zazwyczaj jest to karnet od godziny 20 do 1 w nocy i oprócz jazdy nic więcej nam nie oferuję. Atmosfera jest za to wyśmienita. Narciarze zazwyczaj sami organizują pod stokiem małe imprezy, które łączą wszystkich zebranych na stoku. Zazwyczaj towarzyszy im DJ, który urozmaica jazdę najnowszymi hitami. Imprezy tego typu są organizowane np. w Zieleńcu, Karpaczu, Szklarskiej Porębie. Jest to super opcja zarówno dla tych nie pijących, jak i tych nie stroniących od napojów wyskokowych – pamiętajmy jednak, że jak pijesz – nie jeźdź!

Dla tych, którzy nie posiadają zbyt dużych nakładów pieniężnych, również znajdzie się okazja do spędzenia sylwestra w górach. W Internecie znajdziemy wiele ofert najmu na noc sylwestrową. Niewątpliwie będzie to wymagało od nas większego nakładu czasu na zebranie ludzi, przygotowanie posiłków i stworzenie nastroju, ale zabawa będzie równie udana. Możemy skorzystać z domków np. w Czarnej Górze, ale również wielką ofertę przedstawiają ośrodki w Czechach, Słowenii czy Austrii. Dla osób mieszkających nieopodal taki sposób spędzenia sylwestra będzie jednym z najbardziej ekonomicznych. Dodatkowo domek można wynająć np. na kilka dni i przy okazji aktywnie spędzić czas na stoku.

Impreza sylwestrowa nie jednemu spędza sen z powiek, gdyż każdy chciałby spędzić te noc wyjątkowo. Możliwości jest tak wiele, że trudno jest się zdecydować na tą jedną. Warto jednak pamiętać, że sylwester jest co roku i aby ulżyć sobie w przyszłym, warto już teraz zastanowić się nie tylko nad tym co będziemy robić za 33 dni, ale również za rok.