Tecnica stawia w tym sezonie na uniwersalizm! Oczywiście mamy wiele możliwości wyboru w zależności od poziomu techniki i własnych gustów. W każdym bucie jednak znajdziemy coś dla siebie – od wygody po twardość, od rekreacji po wyczyn.

Tecnica postawiła w tym sezonie na rozbudowę modeli COCHISE. Choć swoim wyglądem i specyfikacją grupy przeznaczone są do freeride, spokojnie mogą obsługiwać narty z innym przeznaczeniem - zależnie od modelu. Większość z nich posiada system I-FS, który pozwala zwolnić cholewkę buta i podejść na dziewiczy teren, gdyż górna część buta jest ruchoma w całym zakresie. Może mieć również zastosowanie tourowe, ale z przeznaczeniem do krótkiego marszu, gdyż jest cięższy niż tradycyjny. Najlepiej w tej sferze sprawdzi się najniższy model, który jest bardzo lekki, ponieważ nie posiada klamry dociskowej. Nowością w COCHISE jest również innowacyjna klamra, którą posiadają wyższe modele. Zapięcie opiera się na pasku z rzepem, który można bardzo łatwo dociągnąć i jeszcze lepiej dopasować do nogi. Model COCHISE był już w poprzednim sezonie, ale tylko w twardości 130. Teraz mamy 130, 120, 110, 100 i 90, czyli wiele modeli dla różnych użytkowników - od średniozaawansowanych do dobrze jeżdżących narciarzy. Dodatkowo but jest wygodny, gdyż jest dosyć szeroki w stopie np. 130 ma 98mm.

Nowe systemy znajdziemy w butach z serii AllMountain – w butach Phoenix 100, Phoenix Max 10 zastosowany został Air Shell. System został wypróbowany w poprzednim sezonie i został bardzo pozytywnie przyjęty. Teraz Tecnica kontynuuję jego wprowadzanie w innych modelach, ale w nieco inny sposób. Obecnie znajdziemy go w bucie wewnętrznym, zamontowany w okolicach kostki, w celu jeszcze lepszego ustabilizowania pięty. Wcześniej ten system montowano w skorupie.

W poprzednim sezonie dobrze funkcjonowała grupa Max z 3 klamrami. Bardzo duże zainteresowanie klientów, którzy z oporami, ale przekonali się do 3 klamrowego buta. Obecnie prawie cała grapa została okrojona z jednaj klamry i funkcjonuje ze specjalnym systemem 3 klamrowym.

Model Demon również z grupy AllMountain został odświeżony i odnowiony. Jest to but sportowy wyróżniający się na tle innych wygodną wkładką szerszą w stopie. Twardość, sposób wykonania i preferencje tego buta pozwalają go umieścić w grupie sportowej, jednak dzięki wygodzie, która oferuję można go dopisać do grupy rekreacyjnej. Z pewnością będą z nich zadowoleni Ci, którzy dobrze jeżdżą na nartach, ale nie potrzebują twardego buta sportowego. Model został wyposażony w I-rebond, który wspomaga nam przejście ze skrętu w skręt. Dodatkowo posiada płytę Power Chassis, która niweluje kąt pomiędzy kolanem, a butem i nartą, przez co skorupa staje się bardzo wrażliwa na impulsy. Modele w tej grupie to 120, 100, 100 z systemem Air Shell  (przy skorupie buta). Najniższy model to 90, który jest obecny również w damskim odpowiedniku. Dla Pań dodatkowo został ocieplony Primaloftem, który wspomaga utrzymanie ciepła i wygody przez dłuższy czas.

 WIęcej informacji znajdziesz na : http://tecnica.greenland.com.pl/collection/skiboots-equipment