Wyobraźmy sobie, że istnieją buty narciarskie, które tak jak garnitur dopasowywane są przez „krawca” indywidualnie do każdej stopy. Procedura dopasowania nie jest jednak tak czasochłonna i skomplikowana jak uszycie garnituru. Fisher jest producentem sprzętu narciarskiego, który opracował to rewolucyjne rozwiązanie. Technologia dopasowania skorupy do stopy Vacuum-Fit została wprowadzona na rynek w poprzednim sezonie i szybko stała się hitem wśród narciarzy.

Początkowo liczba modeli z wygrzewaną skorupą z materiału Vacu-Plast była bardzo ograniczona. Na luksus idealnego dopasowania butów do stopy znalazło się jednak nie mało klientów, którzy byli w stanie zapłacić sporo, gdyż cena minimalna to 2.000zł. Mimo nielicznych punktów, w których można było dostać i wygrzać buty, zainteresowanie było bardzo duże. Zaowocowało to poszerzeniem oferty z technologią Vacuum-Fit. W tym roku pojawiły się kolejne modele butów ze skorupą z materiału Vacu-Plast, w których znajdziemy kolejne ciekawe technologie. Do grona „dopasowujących się” butów Fisher’a należą obecnie buty typu race, freeski, buty z przełącznikiem on/off piste (Hybrid) w wersji męskiej i damskiej, a także jeden model butów juniorskich.

Wraz z nartami Hybrid wprowadzono stylistycznie i technologicznie dopasowane buty. Cztery modele z tej linii, zarówno dla kobiet i mężczyzn, zrobione są z wygrzewalnego materiału plastycznego, który różni się w zależności od modelu twardością skorupy.

Zarówno buty Hybrid jak i Freeski posiadają przełącznik miękkości, służący zmianie zastosowania buta. Ustawienie klamry w pozycji najtwardszej przystosowuje but do przygotowanych tras. Przełączenie jej w pozycję miękką dostosowuję but do zjazdów poza trasami. Ostatnim ustawieniem jest „Hike Ride Walk”, które otwiera możliwości o wiele bardziej swobodnego poruszania się w narciarskich butach zarówno bez nart, jak i na nich.

W tym roku buty freski otrzymały nową, antypoślizgową podeszwę Vibram, znaną z butów trekkingowych.

Buty wyposażone w technologię Vacuum-Fit zakupić można w czterech punktach w kraju, zlokalizowanych w zaledwie dwóch miastach: Warszawie i Krakowie. W każdym z tych miejsc znajduje się urządzenie do wygrzewania butów. Samo wygrzewanie nie trwa długo - około 20 minut i wykonywane jest bezpośrednio po zakupie.

 

więcej znajdziecie na : http://www.fischersports.com/pl/Alpine/Home