Feel Free to nie tylko kurtki, ale również cały asortyment narciarza. Dodatkowym atutem jest współpraca i dystrybucja na Polskę nie znanych dotąd marek. W ofercie znajdziemy wszystkie potrzebne rzeczy na zimę, a nawet impregnaty, które pozwolą zachować im dłużej nowy wygląd.

Od tego roku firma Feel Free jest również dystrybutorem marki HYRA. Jest to włoska marka z typowym dla tego kraju designem. Kurtki są przeznaczone głównie dla narciarzy z membraną na poziomie 20 000. Są one pełno stretch’owe. Najdroższy topowy model kosztuje około 300euro, a  najtańszy około 150euro, czyli dobrą kurtkę będzie można kupić już za 650zł.

Skupiając się na marce Feel Free, to warto wspomnieć o nowościach technicznych na ten sezon. Jedną z nich są nowe kurtki z Softshell’em, które będą wyposażone w membranę klimatyczną, czyli zapewnią 100% wiatroszczelności i będą oddychające. Dodatkowo będą docieplane specjalnym „miśkiem”. Oprócz kurtek będą produkowane również spodnie z takiego samego materiału, które będą miały w środku wyłożony taki sam ocieplacz jak kurtka. Takiego zastosowania w na rynku jeszcze nie było. Feel Free jest jedną z firm, która sprzedaję najwięcej Softshelli na polskim rynku.

Jak ma zwyczaj firma zmienia wzornictwo w kurtach raz na dwa lata. Na ten sezon również znajdziemy dwa nowe wzory kurtek. Znajdziemy dużo nowych kolorów takich jak żółty, niebieski i klasyczne odcienie oliwki. W damskich kurtach jest światowy trend na kolor fioletowy i tutaj również go odnajdziemy.

W polarach w ofercie Feel Free mamy dwa rodzaje materiałów. Pierwszy materiał typu FLIS jest tańszy; dla klientów, którzy potrzebują coś ciepłego, ale nie chcą wydawać dużo. Materiał X-termal jest stosowany do produkcji  ocieplonych bluzeczek, typowo narciarskich, grubsza bielizna z krótkim zamkiem ¾. Są dwa rodzaje materiałów o gramaturze 100 oraz w linii ocieplającej jest gramatura ok. 200. Tutaj znajdziemy dwa modele z serii Extreme - model Bayo z serii treckingowej oraz model Duomo. Stosowany także do produkcji jest Polartec, materiał oryginalny maldenowski w gramaturze 200. Tutaj znajdziemy kurtki z Extreme i z serii narciarskiej, które są doskonale ocieplające.

Oprócz kurtek i odzieży firma stara się wprowadzać nowe rzeczy do oferty z dziedziny akcesoriów. Znajdziemy w niej nowe wzory gadżetów, w tym  czapki, skarpety i rękawice. Większość z nich jest produkowana w Polsce. Bardzo ciekawym i zarazem potrzebnym akcentem w ofercie jest impregnat do odzieży. Jest on również produkowany w Polsce. Dostaniemy go w 0,5kg opakowaniu, co starczy na ok. 7 prań. Jest on bardzo wydajny, a przy tym ma najlepszą cenę na rynku – ok. 20zł.