Odlo to jedna z najlepszych marek z bielizną termoaktywną. Najbardziej zaawansowana technologicznie marka szwajcarska, która jest bardzo dobrze znana na zachodzie. Choć specjalizuję się w biegach narciarskich i biathlonie, to znajdziemy w jej ofercie dużo produktów dla narciarzy. Wszystkie zeszłoroczne zawody z cyklu Pucharu Świata (z wyłączeniem Justyny Kowalczyk) to są zawodnicy Odlo. Największą gwiazdą jest Ole Einar Bjørndalen - 38 letni kilkunastokrotny mistrz świata. Norweg współtworzy kolekcję Odlo dla zawodników - nanosi wszystkie poprawki, nowości.

Wymieniając nowości Odlo warto zacząć od tego co zostało wyróżnione i nagrodzone, a jest rzeczywiście czymś, czego wcześniej nie było. Jest to koszulka zintegrowana z kominiarką o nazwie Slim Less Originals Warm, których nie znajdziecie w żadnej innej ofercie na polskim rynku.  Koszulka jest przede wszystkim  luźna, co nie sprawia, że ma mniej właściwości technicznych niż ta przylegająca do ciała. Spełnia wszystkie zadania odzieży termoaktywnej. Bardzo dużym jej atutem jest to, że wygląda normalnie jak odzież na co dzień. Można do niej założyć sam kaptur, tubę czy maskę albo nawet szalik. Zakładając kaptur plus tubę - zyskujemy kominiarkę, która jest całkowicie zintegrowana z bielizną.

Wysyp nowości można zaobserwować również w grupie Evolution, a przede wszystkim produkty GreenTec. Linia ta powstała na bazie recyklingu i jest to bielizna bezszwowa przeznaczona dla ekspertów.

W ofercie Odlo pojawiają się w tym sezonie pełne golfy, gdyż modele z zamkiem powoli wychodzą z mody. W każdej linii znajdziemy po jednym modelu bez zamka.

Największą opatentowaną nowością jest Face Mask Warm, która otrzymała nagrodę na targach. Jest to elastyczna kominiarka wykonana z dzianiny z poliestrowego włókna "effect by ODLO" z jonami srebra, która zapewnia dobrą izolacje cieplną oraz wysokie właściwości termoregulacyjne. Maska jest w pełni zintegrowana.

Odlo stawia nie tylko na funkcjonalność, ale również na wzornictwo. Obecnie bielizna to uzależnienie od drugiej warstwy, jednak gdy się rozbieramy chcemy się również jakoś prezentować. W linii Originals pojawia się w tym roku nowy motyw, a jest nim sylwetka kozicy. Pojawia się ona na bieliźnie, jest kontynuowana na bluzach, ale znajdziemy ją również na kominiarkach, maskach, kominach. Dzięki temu zyskujemy nowoczesny designe z profesjonalną bielizną. Linia Original jest głównie kierowana dla osób aktywnych, ale nie zawodników. Odlo postawiło sobie zadanie, aby po nartach można było się rozebrać i od razu ruszyć na miasto, aby odzież narciarska była modna i nadająca się do codziennego użytku. Pomimo tego, że znakomicie wygląda jest również praktyczna. Kolekcja z kozicą ma duże zainteresowanie wśród klientów, którzy są zachwyceni tym designem.  

Firma łączy wygodę z parametrami technicznymi. Bielizna tak jak reszta odzieży z marki Odlo ma jony srebra, które są wszczepione we włókno i zamknięte w specjalnych ceramicznych kapsułach. Poprzednio to rozwiązanie stosowano tylko w liniach zawodniczych, ale od kilku sezonów ta technologia znalazła się również w całej kolekcji bielizny. Dodatkowo jony srebra działają antybakteryjnie i  antyalergicznie, co powoduje, że drobnoustroje, które trafiają do bielizny z naszej skóry, nie rozwijają się. To wszystko ma wpływ na to, że czujemy się komfortowo i bielizna nie łapie tak szybko zapachu.