W kolekcji narciarskiej The North Face nie ma wielkiej rewolucji. Jednak kontynuacja produktów, które już były w poprzednim sezonie tworzy bogatą i ciekawą ofertę dla każdego.

 

Jedną z nowości technologicznych jest Polartec Neo Shell, który został zastosowany w jednej z kurtek. Z punktu widzenia technologii nie jest to nowość, ale specjalne zastosowanie jej tutaj jest ciekawe. Dzianina jest wodoodporna i pozwala na wymianę powietrza w niespotykany dotąd sposób. Sprawdza się w każdych warunkach pogodowych, a różnorodność stylu pozwala na szycie ubrań dla różnych użytkowników. Biorąc pod uwagę materiały w innych produktach to kontynuowany jest np. Goretex.

 

Nowością w kolekcji jest plecak z ABSem - systemem, który powoduję, że podczas lawiny jesteśmy wyrzucani na jej zewnątrz. Ten system stosują tylko dwie firmy, które maja swój własny plecak z systemem ABS. Jedną z nich jest Salewa, która ma plecak bardziej treckingowy, przeznaczony do wspinaczki. Drugą firmą jest właśnie The North Face z plecakiem typowo narciarskim. Bazuje on na plecaku Patrol, który już jest w kolekcji od dwóch sezonów. Plecak ten nazywa się Patrol24 ABS.

 

Na szczególną uwagę zasługuję kurtka ENZO i spodnie ENZO jako zestaw freeridowy. Nie są to nowości, ale zostały stosunkowo zmienione w porównaniu do modeli poprzednich. Zrezygnowano z laminowanych zamków, ponieważ stają się one zbyt sztywne na mrozie. Obecnie zamek jest normalny, wodoszczelny, ale nie laminowany. W spodniach doszedł tzw. fartuch, który jest odpinany. Jest on z szelkami, przez co spodnie stają się wyższe, dzięki czemu nie sypie się śnieg do środka. Jeżeli jednak komuś to nie odpowiada  może zamkiem dookoła odpiąć fartuch, wtedy są to normalne spodnie bez szelek.

 

Dla narciarzy firma urozmaica całą kolekcje wprowadzając nowe modne kolory. Podążając za modą, wprowadzają nowy trend.

 

Na uwagę zasługują pokrowce narciarskie, które bazują na doświadczeniach z produkcji bagażu i rzeczy do transportu. Są dobrze wykonane, profesjonalnie obszyte i spełniają wszystkie zadania potrzebne narciarzom.