Plan de Corones/Kronplatz – ośrodek narciarski, który ma nie tylko najwyższą górę narciarską w Południowym Tyrolu, ale również i najnowocześniejszą. 116 kilometrów tras zjazdowych i 32 wyciągi najnowszej generacji gwarantują, że tego wyjazdu nie będziemy żałować.

 

Góra narciarska liczy sobie aż 2275 m n.p.m. Została zaopatrzona w 32 wyciągi, 114 km tras zjazdowych oraz 6 tras zjazdowych w same doliny. Z jednego punktu można zjechać na nartach w każdą stronę. Na tej legendarnej górze nie tylko narciarze alpejscy znajda masę atrakcji. Dla narciarstwa biegowego przygotowano ponad 220 km tras biegowych. Zatem ośrodek narciarski jest otwarty na wszystkie dziedziny białego szaleństwa od narciarstwa alpejskiego, snowbordu, dyscyplin nordyckich, saneczkarstwa, aż do lepienia bałwana.

 

Jeżdżenie na nartach w regionie jest bardzo proste i wygodne. Nowoczesne karty chip, które są darmowe i nie wymagają kaucji, dają nam możliwość zakupienia karnetów gwarantujących dostęp do wszystkich wyciągów. Oznacza to przyjemną i bezproblemową przesiadkę we wszystkich punktach. Rozróżniamy dwa rodzaje karnetów: Plan de Corones/Kronplatz oraz międzyregionalny, które znajdziemy w wersjach całodobowej, tygodniowej lub sezonowej. Karty chip otwierają automatycznie wszystkie bramki. Nie muszą wisieć na zewnątrz przy kombinezonie, nie trzeba ich wyjmować, kasować i gdziekolwiek wkładać. Ręce pozostają wolne, schowane w ciepłych rękawicach.

 

Szczyt Kronplatz o wysokości 2275 m n.p.m. oferuje wymagającym narciarzom oraz snowbordzistom ponad 100 km tras i najnowocześniejsze wyciągi. Możliwości techniczne pozwalają naśnieżyć stoki w 100%, co zapewnia najwyższą jakość i bezpieczeństwo.  Urozmaicone tereny i kidparki oferują dzieciom zróżnicowaną ofertę spędzania czasu. W Kronplatz znajduję się tzw. czarna piątka (The Black 5), czyli 5 czarnych tras, które niewątpliwie będą wyzwaniem dla najlepszych narciarzy. Każda z nich posiada inną nazwę: Sylvester, Herrnegg, Pre da Peres, Erta i Piculin.


Latem również nie powinniśmy się nudzić w Kronplatz, gdyż jest to doskonały region do wędrówek. Możemy wyjechać kolejką na szczyt, gdzie znajduje się jedyny w swoim rodzaju płaskowyż. Na szczycie ukazuję nam się piękny widok doliny Val Pusteria/Pustertal. Trasy zostały oznaczone nawet na wysokości 2275 m n.p.m.. Odważni mogą spróbować szybkiego zjazdu na rowerze trasą Bike-Downhill lub lotu tandemowego paralotnią.

 

Plan de Corones jest wyposażony w najwyższą technologie. Ulepsza swoje stoki i wyciągi narciarskie, dzięki stałym inwestycjom, dzięki temu należy do najnowocześniejszych ośrodków narciarskich w Europie.