Kronplatz było zawsze pionierem w sprawach technicznych innowacji. Już w 1984r. zainstalowano pierwszą we Włoszech automatyczną gondole, która przyniosła znaczący wzrost pojemności transportowej. Na początku lat 90-tych, cała góra mogła już być naśnieżana sztucznym śniegiem, co dawało gwarancję śniegu od końca listopada do końca kwietnia. Dzięki dużej inwestycji w najnowocześniejszą technologię i bezpieczeństwo, Kronplatz oferuje obecnie 32 wyciągi, w tym 20 kolejek linowych. Wyciągi orczykowe, które w Polsce są najpopularniejsze, tam stają się przeszłością – obecnie jest ich już tylko kilka.

 

Mobilność - Narciarze z przesiadką
Od grudnia 2011 Kronplatz ma bezpośrednie połączenie kolejowe, projekt "mobilność bez samochodu” zapuścił już swoje korzenie w tym rejonie. Jest to projekt, którego celem jest zmniejszenie ruchu na drogach, łączy 2 ośrodki narciarskie i czyni Kronplatz bardziej dostępnym również dla mniejszych miast. Od sezonu 2012/13 pociągi krążą 7 dni w tygodniu, z częstotliwością co 30 minut. Nie tylko zapaleni narciarze mogą korzystać z kolei, turyści również mogą wsiąść w pociąg i wybrać się w podróż po regionie, pójść na zakupy w Brunico lub odwiedzić nowe Messner Mountain Museum.

Nowy Full Service Center - Ried / Perca
W dolinie stacji Perca, gdzie wyciągi Kronplatz są połączone z małym dworcem kolejowym, zbudowano nowe centrum usługowe. Aby bardziej docenić brak auta i zachęcić do tego turystów centrum posiada bogate wyposażenie w wypożyczalniach sprzętu narciarskiego, zajezdniach narciarskich, serwisach oraz barach i restauracjach.

Na stokach
"Rekord Świata" stoków: Wraz z sezonem 2012/13 niektóre trasy narciarskie po wschodniej stronie góry Kronplatz otrzymały nowe imiona: stok numer 21 został nazwany Gassl, a trasa o numerze 23 będzie od teraz znana jako Rekord Świata Tras Zjazdowych („World Record Piste”), z powodu spektakularnego rekordu świata osiągniętego w 2011 roku, kiedy to zespół 16 sportowych narciarzy spotkał się na dystansie 1,67 milionów metrów różnicy wysokości. Sam stok wynosi 1650m długości, 506 m różnicy wysokości (u góry: 1680m; dolny: 1174m).
Nowy stok "Lorenzi": strona wschodnia Kronplatz skierowana na Valdaora-Olang, ma zupełnie nową trasę zjazdową: 1,3 km, która rozciąga się od górnej stacji płaskowyżu i wiedzie aż do wyciągu krzesełkowego Arndt. Nowy stok narciarski został nazwany Lorenzi i jest sklasyfikowany jako niebieski, stając się stokiem rozpoczynającym zjazd z płaskowyżu, który jest szczególnie popularny wśród początkujących narciarzy i rodzin z dziećmi.
Freiselberg: Ried to stok, który zabierze Cię aż do platformy kolejowej Perca-Percha, który został poszerzony o nowy sektor. Stok jest nazwany po miejscu swojego położenia, Freiselberg, a dodatkowa ścieżka będzie mieć 680m długości i 15m szerokości. Przy średnim nachyleniu 16,7%, zostanie zakwalifikowany jako niebieski, czyniąc go idealnym dla rodzin i stanowi doskonałą alternatywę bardziej stromą dla stoku Ried.

Nowe metody tworzenia śniegu
Gwarantowany śnieg zawsze był priorytetem w Kronplatz. Przez lata ośrodek jest włoskim liderem w systemach zaśnieżania, które pozwalają na świeży śnieg na 100% stoków. Skomplikowany system podziemnych rur, zbiorników wodnych i wiele lat doświadczenia w prowadzeniu stoków narciarskich pozwala uczynić Kronplatz wybitnym przykładem kompetencji w całym regionie Alp.
Dodatkowo wybudowano nowy zbiornik wodny, tuż przy stoku Pré da Peres. Wielki wkład w ekologie ukazuję, że Kronplatz zasługuję na tytuł Ośrodka najwyższej klasy w Alpach włoskich.

 

Góra Kronplatz: najwyższa jakość pod każdym względem!