W tym sezonie Carrera stawia na wygodę i rozwiązania, które umożliwią pozbycie się dyskomfortu wywołanego np. potem. Dzięki odpinanej wyściółce, możemy bez problemu odczepić ją i wyprać, a następnie ponownie przyczepić w to samo miejsce na rzepa.

 

Technologia Removable Lining to system, który występuję w większości kasków w kolekcji. Jest to możliwość odpięcia wyściółki, którą możemy sobie wyprać jak się przepoci. Dodatkowo zastosowano wentylację, gdzie powietrze dostaję się przodem, przechodzi przez cały kask i wypada z tyłu. Nie ma dużych otworów prosto do środka kasku tylko jest przestrzeń pomiędzy styropianem, a samym plastikiem, żeby powietrze mogło swobodnie przepływać. Dodatkowym atutem tego systemu jest to, iż dzięki cyrkulacji cieple powietrze jest wyprowadzane na zewnątrz. Pod wpływem ciśnienia unosi się góry i wraz z przepływem wydostaję się na zewnątrz. Wizualnie jest dużo różnych dziurek, poukładanych symetrycznie, które można regulować. Jest to wprowadzone do kasków od tego sezonu. Ten system jest zastosowany m. in. w kaskach Mystic i Zephyr - w opcjach damskich i męskich.

 

Do różnego rodzaju kasków są szczegółowo dostosowane gogle - nie ma żadnej szpary, idealnie dopasowują się do górnej linii kasku. Tutaj również zastosowano wentylację, która umożliwia przejście powietrza przez gogle prosto do kasku. W modelu Crest jest dodatkowo możliwość regulowania, przesuwania całej gąbki. W momencie założenia gogli na kask, zaczynają się one naciągać i powstają szpary przy nosie albo za bardzo uciskają na oczy. Wszystko zależy od kształtu twarzy, więc w tym modelu możliwa jest regulacja przez naciśnięcie i rozluźnienie gum. Gogle dostosowują się do kształtu twarzy. Jeżeli masz większy nos wystarczy, że lekko je rozszerzysz. Ustawienie stwarza delikatny opór, aby zmiany zachowały się na stałe. Producentom zależy aby to nie uciskało, żeby było komfortowe, żeby nie było dziur, które nadmiernie przepuszczają powietrze. Za taką wygodne przyjdzie nam jednak zapłacić - takie gogle kosztują ok. 450zł na półce sklepowej.

 

Więcej informacji znajdziecie na : http://carrera.sport-freizeit.pl/index.html . Zapraszamy!