Firma EVERX z myślą o wygodzie i bezpieczeństwie narciarza, wyprodukowała niezawodny system, który umożliwi nam łatwiejsze i mniej obciążające przenoszenie nart. SKICART to odpowiednio wyprofilowana płoza, do której zamontowane są kółka umożliwiające komfortowy transport nart po różnych nawierzchniach.

 

Dzięki SKICART nie musimy dźwigać ciężkich nart, dzięki czemu zmniejsza się do minimum obciążenie kręgosłupa. System montuję się na stałe, dlatego nie wymaga on każdorazowego zakładania i ściągania, jednakże w każdej chwili możemy go usunąć.

 

Chwalony jest przez klientów bardzo prosty sposób montażu – system rozłącznego mocowania typu „click”. Wystarczy dokładnie oczyścić i odtłuścić piętkę narty przy użyciu załączonej chusteczki. Następnie oderwać folię zabezpieczającą klej z dolnej części SKICARTa i docisnąć mocno w odległości 5-15 mm od tylnej krawędzi narty. Odczekać około godziny i zamocować górną część SKICARTa dociskając i przekręcając ją w bok o 90°. W tym momencie system jest już gotowy do transportu nart. Dodatkowo należy spiąć rzepem przednią część nart i już swobodnie możemy ciągnąć narty za uchwyt od rzepa do nart. Montaż należy wykonać w temperaturze pokojowej ok. 20°C. Narta oraz dolna część SKICARTa powinny mieć również taką temperaturę.

 

Choć kółeczka są małe to w pełni spełniają swoje zadanie. Bardzo łatwo prowadzi się narty po różnych nawierzchniach lub ślizga po nieubitym śniegu. Nie musimy się martwić o możliwe zarysowania, gdyż system zabezpiecza tylną cześć narty przed uszkodzeniem. W razie potrzeby można go szybko zdemontować i schować nawet do kieszeni. SKICARD został tak stworzony, że pasuje do wszystkich modeli nart zjazdowych, a dodatkowo dostępny jest w różnych kolorach, więc możemy go dopasować do koloru naszych nart.

 

SKICART został wyróżniony w kategorii Innowacje Techniczne podczas targów Kielce Sport-Zima 2012.

 

Więcej informacji i lista sklepów, w których dostaniemy SKICARTa na stronie: http://www.skicart.eu/index.php/pl/