Biegi narciarskie, saneczkarstwo, jazda na łyżwach oraz cała turystyka to tylko część atrakcji, które znajdziemy w Kronplatz. Jedno jest pewne: Gdy znudzi nam się jazda na nartach lub snowboardzie, to z pewnością nie będziemy się nudzić.

Ferie zimowe nie zawsze muszą się skupiać głównie na nartach lub snowboardzie. Wielu fanów sportów zimowych jest także pasjonatami narciarstwa biegowego. Jeśli jesteś ze znajomymi i ma to być zabawa to zawsze możesz spróbować specjalnych torów saneczkarskich. Dla tych, którzy nie lubią przebywać na stokach lub woleliby odpocząć, Kronplatz oferuje nieskończony wybór sposobów na niezapomniany czas na śniegu.

Wraz z otwarciem nowego 700m stoku na szczycie góry Kronplatz zyskano kolejny dodatek do największej w Europie sieci tras biegowych. Obecna sieć Dolomiti NordicSki rozciąga się na około 1000 km tras biegowych w Południowym Tyrolu i 200 km, które są w regionie Kronplatz. Jeżeli zawsze marzyłeś połączyć swoją pasję do nart ze strzelaniem, jest tutaj również mekka biathlonu Anterselva-Antholz. Dla bardziej odważnych gości jest tutaj 40 doskonałych rynien saneczkarskich, ale można również skorzystać z bardziej przytulnych zajazdów górskich. Dzieci uwielbiają jeździć na sankach, więc jeśli jesteś gdzieś w pobliżu kolejki linowej Korer (Riscone-Brunico-Reischach w pobliżu Bruneck) lub kolejki linowej Cianross (San Vigilio di Marebbe-St. Vigil w Enneberg), możesz nawet uniknąć męczącego podchodzenia pod górę: Oba te wyciągi obsługują ważne przepustki Kronplatz i nawet niektóre są otwarte nocą dla jeszcze większej frajdy na sankach.

Astjoch, Lake Verde-Grünbach i Cime di Pozzo-Putzenhöhe to tylko niektóre z wielu szlaków turystycznych do zapamiętania. Dzieci i romantycy pokochają przejażdżkę saniami po pięknych dogach Kronplatz. Wybierając się na taką przejażdżkę, pamiętaj, aby podczas oglądania gwiazd na niebie przykryć się ciepłym kocem.

Dla księżniczek lodowych i fanów hokeja, prawie każda wieś w Kronplatz ma własne lodowisko. Od września do marca, miłośnicy hokeja z okolic udają się do Brunico-Bruneck dopingować HC Pustertal "Wolves", walczących o tytuł włoskiej ligi Serie A.

W średniowiecznym Brunico-Bruneck znajdziemy wiele sklepów i miejsc rozrywki, które z pewnością pozwolą nam odpocząć od stoku. Miłośnicy kultury nie powinni ominąć Muzeum Messner Mountain Ripa w Brunico-Bruneck Castle, gdzie światowej sławy himalaista Reinhold Messner opowiada o życiu ludów górskich z Azji, Afryki, Ameryki i Europy, ze szczególnym uwzględnieniem ich kultury, religii i turystyki.