PIEPS wycofuje z rynku ze skutkiem natychmiastowym lokalizator lawinowy PIEPS VECTOR. Jak podano w komunikacie, w trakcie długotrwałych, szeroko zakrojonych badań prowadzonych we współpracy z zewnętrznymi specjalistami firma ustaliła, że w pracy urządzenia pojawiają się (lub mogą pojawiać się) zakłócenia.

Wezwanie do zwrotu dotyczy wszystkich znajdujących się na rynku skanerów lawinowych typu PIEPS VECTOR. Firma PIEPS stwierdziła, że funkcjonalność tych lokalizatorów  nie spełnia jej własnych wyśrubowanych norm jakościowych. Aby wykluczyć jakiekolwiek ryzyko dla klientów zdecydowano się na całkowite prewencyjne wycofanie produktu z rynku. Firma prosi o zaprzestanie używania tego urządzenia i jego zwrot.

Prewencyjne wezwanie do zwrotu dotyczy wyłącznie urządzeń PIEPS VECTOR. Z wszystkich pozostałych lokalizatorów lawinowych firmy PIEPS można nadal bezpiecznie korzystać.

Tomek Osuchowski, który poprzez firmę Sport Electronic, jest wyłącznym dystrybutorem produktów marki PIEPS w Polsce, zaleca zwrot urządzeń bezpośrednio do sprzedawcy, u którego dokonało się zakupu.