Ta strona korzysta z plików cookies. Kliknij przycisk, by poznać szczegółowe informacje! Polityka prywatności
Ok

Lawina atrakcji podczas Polskiego Weekendu na Chopoku

18. lutego 2014 | WM

Nowinki z regionów Słowacja

Ośrodki w tym artykule: Jasna Chopok south, Jasna Tatry Niskie (Chopok)

Polski Weekend na Chopoku - 14-15.02.2014

Polski Weekend na Chopoku - 14-15.02.2014

29 km bardzo dobrze przygotowanych tras i ponad 80 cm śniegu czekało na uczestników drugiej edycji Polskiego Weekendu na Słowacji, który odbył się w miniony weekend największym w Europie Środkowej ośrodku zimowym – Jasna pod Chopokiem, gdzie za dwa tygodnie odbędą się Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Alpejskim Juniorów, w których wystąpi kilkunastu polskich zdolnych alpejczyków. Atrakcje zapewnili: DJ Flor, Marcin Urzędowski, Aretha oraz wszechobecny Yeti. Odwiedzili nas: Maria Niklińska, Marta Wierzbicka i Przemysław Cypryański.

Poza możliwością skorzystania z dobrych warunków do uprawiania sportów uczestnicy Polskiego Weekendu na Chopoku mogli wziąć udział w zawodach, licznych konkursach, spróbować swoich sił na symulatorach sportów zimowych. Dużą frekwencją cieszył się szczególnie symulator skoków narciarskich. Do wysokich lotów i wieczornego dopingowania skoczków zachęcały polskie dziewczyny ubrane w specjalnie przygotowane na tą okazję czapki HEHO produkcji Piotra Żyły. Ci, którzy chcieli nauczyć się jeździć na nartach, mogli to zrobić pod okiem polskiego alpejczyka, reprezentanta Polski Michała Kłusaka.

Licznie odwiedzający miasteczko rodacy walczyli o nagrody ufundowane przez HEAD: kaski, torby, gogle, mogli zdobyć również kultowe buty Relaks produkowane przez firmę Wojas. A po zawodach czy jeździe na stoku czekał na wszystkich yeti, który w towarzystwie DJ Flora, saksofonistki Arethy oraz bębniarza Marcina Urzędowskiego rozkręcali prawdziwe ogniste après ski.

Przez dwa dni uczestnikom rodzinnej imprezy towarzyszyła prawdziwie górska pogoda, ale na tych, którzy zaryzykowali i przejechali na południową część Chopoka, czekała nagroda – piękne słońce, bezwietrzne niebo i cudowna zimowa aura. To właśnie tam swoje freerajdowe umiejętności testowała Maria Niklińska, która zawsze była jedną z pierwszych na stoku i ostatnią schodzącą z wyciągu. Kto by pomyślał, że w tak delikatnej osobie kryje się wulkan energii i freerajdowe nastawienie. – Ten stok to prawdziwe emocje, radość z jazdy. Warunki, które mogę spokojnie polecić każdemu. Wrócę tu po raz kolejny, bo inspiruje mnie freerajdowa strefa Chopoka, która ma jeszcze wiele do odkrycia – z uśmiechem opowiadała Maria Niklińska.

Północną stronę stoku opanowali Przemek Cypryański i Marta Wierzbicka, którzy oprócz czerpania radości ze śmigów dopingowali również uczestników zabawy w śniegomistrzów, tworzących niezwykłe śniegowe postaci znane z bajek czy przyrody. – Dwa dni szaleństwa na nartach, piękne polskie dziewczyny, wieczór wrażeń w restauracji Van Roll na wysokości 1670 m n.p.m, nocna jazda ratrakiem to jest coś, co spodoba się każdemu. Dla mnie to dopiero drugi weekend na nartach i dopiero tutaj poczułem, że we właściwym miejscu można szybko poprawić swoje umiejętności – mówił Przemysław Cypryański.

Polski Weekend na Chopoku - 14-15.02.2014

Polski Weekend na Chopoku - 14-15.02.2014

Polski Weekend zakończył się szaloną zabawą w klubie Happy End, a prawdziwy pokaz tanecznych umiejętności zaprezentował Przemysław Cypryański, który obok częstego pozowania do zdjęć z rodakami wcielił się również w rolę króla parkietu. – Bardzo nas cieszy, że impreza się rozwija i rośnie. Te dwa dni zimowej zabawy upłynęły w niesamowitej atmosferze. Na wszystkich gości z Polski, Czech, Słowacji i Ukrainy, którzy w tym czasie odwiedzili Jasną, czekała moc wrażeń. Mieliśmy szansę zaprezentować wszystkie uroki naszego kurortu, ale także wszyscy wspólnie dobrze się bawić, przeżywając zwycięstwo waszego rodaka Kamila Stocha w skokach narciarskich. Gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy i zapraszamy do Jasnej. W naszym ośrodku Polacy czują się jak u siebie i wierzę, że będą tutaj wracać między innymi na kolejną edycję Polskiego Weekendu – mówiła Sylvia Artzova z Tatry Mountain Resorts, które jest właścicielem m.in. ośrodka Jasna Chopok i Tatralandii oraz organizatorem rodzinnego weekendu dla Polaków.

Ośrodek Jasna Chopok to największy ośrodek narciarski w Europie Środkowej, który ma doskonałe warunki do uprawiania sportów zimowych. Kurort mieści się w Tatrach Niskich, tylko godzinę od polskiej granicy. Po północnej i południowej stronie Chopoka znajduje się ponad 45 km tras zjazdowych o różnych poziomach trudności, a także 29 kolejek i wyciągów. System naśnieżania o długości ponad 27 km zapewnia doskonałe warunki do jazdy przez co najmniej pięć miesięcy w roku. W ośrodku Jasna znajdują się również strefy freeride, snow park, zimowy park dziecięcy, trasy do uprawiania narciarstwa biegowego, lodowisko, liczne bary i restauracje oraz klub muzyczny. Do kompleksu należy także największy termalny park rozrywki w Europie Środkowej – Tatralandia z nową Tropical Paradise, gdzie lato panuje o każdej porze roku.

Galeria zdjęć

Zobacz wszystkie

 

 

Reklama

Zamów newsletter

Skiinfo w Twoim telefonie
Dowiedz się więcej

Reklama

Wasze raporty ze stoku

San Pellegrino - Falcade +

foto 19.02.2017

140 dni temu - San Pellegrino - Falcade.

Zróżnicowane warunki 0cm
Kitzsteinhorn - Kaprun +

146 dni temu - Kitzsteinhorn - Kaprun.

Puch
Tignes +

146 dni temu - Tignes.

Kitzsteinhorn - Kaprun +

148 dni temu - Kitzsteinhorn - Kaprun.

Puch zsiadły 0cm
Adelboden +

148 dni temu - Adelboden.

Reklama