Ta strona korzysta z plików cookies. Kliknij przycisk, by poznać szczegółowe informacje! Polityka prywatności
Ok

Gdzie na narty latem, czyli na lodowcach zima się nie kończy

1. czerwca 2014 | SKIINFO

Ośrodki w tym artykule: Lodowiec Dachstein, Lodowiec Hintertux, Kitzsteinhorn - Kaprun, Les 2 Alpes, Saas Fee, Tignes, Zermatt

Lato w Tignes - ©Tignes

Letnie szusowanie w Tignes dostarcza dodatkowych atrakcji wizualnych

Prawa autorskie: Tignes

Narty tylko zimą to dla Was za mało? Skwierczenie na leżaku w 40-stopniowym upale przyprawia Was o mdłości? Może należałoby pomyśleć o letnim urlopie na nartach? Przedstawiamy Wam listę alpejskich ośrodków narciarskich, w których zima nigdy się nie kończy…

LES 2 ALPES, Francja

Les 2 Alpes szczyci się największym w Europie letnim terenem narciarskim (120 hektarów). Dodatkowym atutem tej miejscówki jest niesamowita panorama Alp Delfinackich z potężnym masywem Ecrins. Wyciągi na tutejszych lodowcach Mont-de-Lans i Girose czynne są od połowy czerwca do końca sierpnia. Podróż gondolą a potem górskim metrem (Dome Express) z wioski położonej na wysokości 1650m na lodowiec trwa pół godziny. Narciarze mają tu latem do dyspozycji 8 przygotowanych tras (2 zielone, 4 niebieskie, 2 czerwone), które obsługiwane są przez wyciągi krzesełkowe i orczykowe. Tutejszy ogromny snow park (m.in. tor do boardercrossu, halfpipe, quarterpipe, ławki, raile, big air) rywalizuje o palmę pierwszeństwa z równie imponującym obiektem w Saas Fee.  Latem organzowane są tu sześciodniowe ski campy. W okresie letnim wyciągi czynne są w godzinach: 7:00 – 12:30. Skipass kosztuje 28,80 euro dziennie.

Lodowiec Mont-de-Lans, Les 2 Alpes.  - ©Kathy Ribier

Lodowiec Mont-de-Lans, Les 2 Alpes.

Prawa autorskie: Kathy Ribier

HINTERTUX, Austria

Hintertux jest jedynym całorocznym ośrodkiem narciarskim w Austrii. Latem działają tu trasy o łącznej długości 22 km. Za transport narciarzy odpowiada 9 kolejek linowych, w tym gondola Gletscherbus 3 z 24-osobowymi kabinami, która w ciągu godziny może przewieźć 3000 osób.  Hintertux oferuje szeroki wybór tras o różnorodnych poziomach trudności, jednak słynie przede wszystkich ze swoich stromych i wymagających stoków. Miłośnicy freestyle’u korzystają tłumnie z tutejszego Betterparku wyposażonego w halfpipe, fun boxy, table-topsy i raile. Wygodny transport z okolicznych miejscowości Vorderlanersbach, Lanersbach, Juns czy  Madseit do podnóża lodowca oferuje przez cały rok bezpłatny Tuxer Sportbus. Dzienny skipass kosztuje od maja do października  40,50 euro.

Lodowiec Hintertux, Austria - ©Hintertux Tourist Office

Lodowiec Hintertux, Austria

Prawa autorskie: Hintertux Tourist Office

TIGNES, Francja

Lodowiec  Grand Motte oferuje urozmaicone trasy – od niebieskich po czarne – obsługiwane przez wyciągi krzesełkowe i orczyki. Letni teren narciarski otwarty jest tu od połowy czerwca do początku września. Podziemna kolej górska potrzebuje zaledwie 7 minut, by dowieźć narciarzy z Tignes na lodowiec. Bardzo popularne i niezbyt strome są stoki położone na północnym zboczu (North Face), ale zwykle jest tu dość chłodno. Duży snow park (m.in. z halfpipem, railami, quartepipem, rainbow railem) przyciąga zarówno profesjonalnych, jak i początkujących freestylerów. Latem wyciągi czynne są na lodowcu do 13:00. Dzienny karnet kosztuje 33,50 euro.

Lato na nartach w Tignes - ©Tignes

Lato na nartach w Tignes

Prawa autorskie: Tignes

ZERMATT, Szwajcaria

Zermatt oferuje narciarzom latem na lodowcu Theodul imponujące 25 km tras. Letni teren narciarski, dostępny za pomocą kolejki linowej z Małego Matterhornu, jest czynny od maja do połowy listopada. Podobnie jak zimą także latem narciarze mogą śmigać po obu stronach granicy, dlatego warto na lunch skoczyć na włoską stronę. 13 dostępnych latem tras oznaczono kolorem niebieskim i czerwonym.   Gravity Park wyposażony m.in. w halfpipe, kickery i raile oferuje jedną z najpiękniejszych alpejskich panoram – cudowny widok na górującą nad okolicą charakterystyczną sylwetkę Matterhornu. Wyciągi czynne są latem od 7:00. Dzienny karnet kosztuje 82 franki szwajcarskie.

Podgrzewany basen z widokiem na Matterhorn, Zermatt - Riffelalp - ©Riffelalp Resort

Podgrzewany basen z widokiem na Matterhorn, Zermatt - Riffelalp

Prawa autorskie: Riffelalp Resort

SAAS FEE, Szwajcaria

Lodowiec Allalin dostępny jest dla narciarzy za pomocą podziemnej kolejki linowej. Sezon letni trwa tu od połowy czerwca do końca października. Wyciągi czynne są od 7:30 do 13:00. Trzeba jednak pamiętać, że dotarcie z doliny na lodowiec trwa godzinę, dlatego warto wstać odpowiednio wcześnie, by w pełni wykorzystać krótki letni narciarski dzień. Letni teren narciarski liczący 20 km tras odpowiada powierzchnią wielkości lodowca w Zermatt. Ukształtowanie terenu sprawia, że najlepiej czują się tu narciarze średniozaawansowani.  Bardzo popularny jest też wśród freestylerów i alpejskich ekip narciarskich. Snow park wyposażony w halfpipe, kickery, raile i boxy zadowoli wszystkich, niezależnie od poziomu umiejętności jazdy. Cały park jest codziennie preparowany, by zapewnić najlepsze warunki śniegowe. Karnet kosztuje 70 franków szwajcarskich na dzień.

Metro Alpin - Saas-Fee - ©SAAS-FEE

Metro Alpin - Saas-Fee

Prawa autorskie: SAAS-FEE

KAPRUN, Austria

Lodowiec Kitzsteinhorn położony nad słynnym alpejskim kurortem Kaprun oferuje spory, czynny latem teren narciarski, którego atutem są różnorodne trasy oraz snow park z ośmioma jumpami i dwunastoma  jibami. Szczególnie zaawansowani narciarze będą się tu czuć jak w domu. Po wiosennych śmigach można wypocząć w Ice Arenie i skorzystać ze śnieżnej plaży, igloo czy lodowego baru. Wyciągi na Kitzsteinhornie nie działają w okresie od 10 do 26 czerwca oraz od 21 lipca do połowy września 2014.  Dwudniowy skipass kosztuje latem 62,50 euro.

Kitzsteinhorn - Kaprun - ©Zell am See-Kaprun Tourismus GmbH

Kitzsteinhorn - Kaprun

Prawa autorskie: Zell am See-Kaprun Tourismus GmbH

DACHSTEIN, Austria

Lodowiec Dachstein położony nad miejscowością Ramsau czynny jest przez 11 miesięcy w roku  – począwszy od końca maja. Jego płaskie, północne stoki zapewniają przez cały rok dobre warunki śniegowe. Narciarze mają tu do dyspozycji 18 km idealnie przygotowanych tras oraz popularny snow park wyposażony w boxy, jumpy, raile, jiby i rury. Latem wyciągi działają tu od 7:50 do 16:50. Dzienny karnet kosztuje 31 euro.

Dachstein, Sky Walk (Foto: www.lanxx.at) - ©Dachstein

Dachstein, Sky Walk (Foto: www.lanxx.at)

Prawa autorskie: Dachstein

 

 

Reklama

Zamów newsletter

Skiinfo w Twoim telefonie
Dowiedz się więcej

Reklama

Wasze raporty ze stoku

Val Gardena - Gröden +

1 dni temu - Val Gardena - Gröden.

Val Thorens +

1 dni temu - Val Thorens.

Firn
Cervinia - Breuil +

2 dni temu - Cervinia - Breuil.

Kitzsteinhorn - Kaprun +

2 dni temu - Kitzsteinhorn - Kaprun.

Puch zsiadły
Lodowiec Hintertux +

3 dni temu - Lodowiec Hintertux.

Reklama