Ta strona korzysta z plików cookies. Kliknij przycisk, by poznać szczegółowe informacje! Polityka prywatności
Ok

Zawodnicy Freeride World Tour 2015 w blokach startowych

27. września 2014 | Skiinfo

FWT 2014 - ©D. Carlier | Freeride World Tour

FWT 2014

Prawa autorskie: D. Carlier | Freeride World Tour

Wielkie odliczanie do SWATCH Freeride World Tour 2015 The North Face (FWT) już się rozpoczęło. Najlepsi zawodnicy z całego świata prowadzą intensywne przygotowania do tego prestiżowego turnieju. Wszyscy czterej zwycięzcy poszczególnych konkurencji z tego roku zgłosili swój udział do zawodów w roku 2015 i będą bronić wywalczonych tytułów. Pula nagród wynosi 400.000 dolarów. Rywalizację zawodników będziecie mogli śledzić na żywo podczas bezpośrednich transmisji na portalu Skiinfo.pl.

Narty - mężczyźni

Po raz pierwszy w tym turnieju uczestniczyć będą Leo Slemett (FRA) und Kyle Taylor (USA), którzy wygrali kwalifikacje w swoich regionach. Dziką kartę otrzymali od organizatorów Rosjanin Ivan Malakhov, Niemiec Felix Wiemers Drew Tabke z USA (który triumfował w FWT w 2013 r.), Włoch Markus Eder oraz Szwed Wille Lindberg. Po przerwie spowodowanej kontuzją do rywaizacji powróci Charlie Lyons z Nowej Zelandii, który zwyciężył w kwalifikacjach na Antypodach. Automatycznie do turnieju zakwalifikowało się 16 najlepszych zawodników minionego sezonu, a wśród nich Austriacy Fabio Studer i Stefan Häusl.

Narty - kobiety

Po tegorocznej nieobecności spowodowanej udziałem w Igrzyskach Olimpijskich w Soczi dzięki dzikiej karcie do turnieju wraca Janina Kuzma z Nowej Zelandii, podobnie jak Austriaczka Eva Walkner, która miała długą przerwę w startach na skutek kontuzji. Automatycznie do zawodów zakwalifikowało się 8 najlepszych zawodniczek tegorocznej rywalizacji. Na starcie pojawią się wszystkie poza  Norweżką Pią Nic Gundersen, która niestety jest kontuzjowana. Szczególnie interesująco zapowiada się pojedynek dwóch najlepszych zawodniczek minionego sezonu Nadine Wallner z Klösterle am Arlberg i Lorraine Huber z sąsiedniego Lech am Arlberg. Dzięki kwalifikacjom w turnieju zadebiutują Szwedka Lotten Rapp i Amerykanka Ashley Maxfield.

Snowboard – mężczyźni

W zawodach po raz pierwszy uczestniczyć będzie czterech zwycięzców kwalifikacji snowboardowych, m.in. Austriak Alexander Hoffmann. Dzikie karty otrzymali ponadto zwycięzcy turnieju z lat 2013 i 2012: Ralph Backstrom (USA) i Jonathan Charlet (FRA). Z automatu do zawodów zakwalifikowało się też 8 zwycięzców sezonu 2014, w tym obrońca tytułu Szwajcar Emilien Badoux.

Snowboard – kobiety

W snowboardowych zawodach kobiet uczestniczyć będą 4 najlepsze zawodniczki tegorocznego sezonu, w tym urzędująca mistrzyni Shannan Yates z USA). Dzięki kwalifikacjom do turnieju dostały się także Francuzka Anouck Mouthon i Amerykanka Mary Celia Boddington. Dziką kartę otrzymała zwyciężczyni FWT z 2011 r. Anne-Flore Marxer (FRA/SUI).

Podobnie jak w minionym sezonie tak i tym razem będziecie mogli śledzić rywalizację zawodników na żywo na naszym portalu. Pierwsza transmisja z francuskiego Chamonix-Mont-Blanc 24. stycznia 2015. Zapraszamy!

Galeria zdjęć

Zobacz wszystkie

SWATCH FREERIDE WORLD TOUR 2015 BY THE NORTH FACE – kalendarz zawodów

1. CHAMONIX-MONT-BLANC - Francja

24. stycznia 2015; Ort: Chamonix-Mont-Blanc, FRA

2. FIEBERBRUNN ALPY KITZBÜHELSKIE - Austria

31. stycznia 2015

3. VALLNORD ARCALIS - Andora

14. lutego 2015

Po pierwszych trzech zawodach do dalszej rywalizacji na Alasce kwalifikuje się:

- w konkurencji „Narty – mężczyżni“ 16 najlepszych z 28 startujących zawodników

- w konkurencji „Snowboard – mężczyżni“ 8 najlepszych z 14 startujących zawodników

- w konkurencji „Narty – kobiety“ 7 najlepszych z 13 startujących zawodniczek

- w konkurencji „Snowboard – kobiety“ 5 najlepszych z 7 startujących zawodniczek

4. ALASKA

14. marca 2015

5. Wielki finał – VERBIER, Szwajcaria

28. marca 2015

 

Więcej informacji o turnieju oraz lista wszystkich zawodników na: www.freerideworldtour.com

 

 

Reklama

Zamów newsletter

Skiinfo w Twoim telefonie
Dowiedz się więcej

Reklama

Wasze raporty ze stoku

San Pellegrino - Falcade +

foto 19.02.2017

19 dni temu - San Pellegrino - Falcade.

Zróżnicowane warunki 0cm
Kitzsteinhorn - Kaprun +

25 dni temu - Kitzsteinhorn - Kaprun.

Puch
Tignes +

25 dni temu - Tignes.

Kitzsteinhorn - Kaprun +

27 dni temu - Kitzsteinhorn - Kaprun.

Puch zsiadły 0cm
Adelboden +

27 dni temu - Adelboden.

Reklama