Jesień jest czasem przygotowań. W myślach snujemy narciarskie i snowboardowe plany oraz szukamy miejscówek na nadchodzącą zimę. Przedsmak zaczynającego się sezonu da nam Freeride Film Festival Tour, którego etapy zawitają w listopadzie ponownie do Polski. Impreza przeniesie nas w świat gór i odsłoni przed nami najpiękniejsze strony freeridu.

Festiwal adresowany jest do wszystkich miłośników narciarstwa i snowboardingu - zarówno tych, którzy spróbowali już jazdy w puchu poza wyznaczonymi trasami i dali się porwać tej elektryzującej pasji, jak i tych, którzy na razie przyglądają się wyczynom freeriderów z bezpiecznych, wyratrakowanych tras.  

Freeride w Europie, ale i wyprawy do dalekich krajów, wytyczanie nowych linii zjazdu w Japonii, Mongolii i na Alasce, które przedstawią nam festiwalowe filmy, to wyzwanie dla wszystkich tych którzy marzą o wolności. „Dlaczego ludzie balansują na granicy życia i śmierci?”- na to i na inne pytania odpowiedzą zaproszeni goście.

Wyróżnikiem festiwalu jest obecność światowej klasy freeriderów, zawodników i producentów w ramach trasy europejskiej, podczas której załoga odwiedzi Innsbruck, Wiedeń, Warszawę (19 listopada - Multikino Złote Tarasy), Kraków (20 listopada - Kino Kijów)  i Hamburg.

MAMY DLA WAS 10 PODWÓJNYCH ZAPROSZEŃ NA SEANSE W KRAKOWIE I WARSZAWIE
- INFORMACJE, JAK JE ZDOBYĆ ZNAJDZIECIE WKRÓTCE
NA NASZYM FACEBOOKOWYM FANPAGE'U

Świetne produkcje na dużym ekranie, gwiazdy europejskiego i światowego freeride’u, przedstawiciele najlepszych regionów narciarskich w Austrii, prezentacja odzieży, sprzętu, losowanie nagród - to główne punkty naszej imprezy, które zapewnią świetną atmosferę i dobrą zabawę przez cały festiwalowy wieczór.

Repertuar Freeride Film Festival Tour 2014

"Enabled"
Produkcja: Menno Koelewijn & Edwin Spee
Freeriderzy: Kees Jan van der Klooster (NL), Bibian Mentel (NL), Matthias "Hauni" Haunholder (AT),
Samuel Anthamatten (CH), Lucas Swieykowski (AR)
Miejscówki: Zermatt (CH) Loosdrecht (NL)

 

Georgia - An Excerpt of "Trial and Error"
Produkcja: Whiteroom Productions
Freeriderzy: Fabian Lentsch, David Pitschmann, Johannes Hoffmann
Miejscówka: Gruzja

 

Mission Steeps
Produkcja: A Timeline Mission Project
Freeriderzy: Xavier De Le Rue, Samuel Anthamatten, Andreas Fransson
Miejscówki: Zermatt (CH), Chamonix (FRA)

 

Schneewallfahrt
Produkcja: Hanno Mackowitz
Freeriderzy: Björn Heregger, Stefan Häusl
Miejscówka: Austria


Trubute
Produkcja: Freeski-Crew.Com