Davos-Klosters to jedna z najstarszych urlopowych miejscówek w Alpach. Już w połowie XIX wieku zaczęli przybywać tu kuracjusze i do dzisiaj miasteczko to zachowało swoją niezwykłą siłę przyciągania. Ostatnio wśród gości Davos jest coraz więcej freeriderów, którzy na nowo odkrywają zalety tego tradycyjnego, narciarskiego kurortu. Okoliczne tereny umożliwiające jazdę w głębokim puchu są tu łatwo dostępne dzięki gęstej sieci kolejek linowych. Do powrotów z długich freeridowych zjazdów idealnie nadają się tutejsze środki komunikacji publicznej (autobusy i kolej), których gęsta sieć oplata okolicę.

Najbardziej znane tereny freeridowe w Davos: Pischa i Madrisa, Parsenn, Jakobshorn i  Rinerhorn.

Pischa to największy teren freeridowy w Szwajcarii. Nieratrakowane trasy do jazdy w głębokim śniegu są tu zabezpieczone przez lawinami i oznakowane na żółto. Freeriderzy mogą dzięki temu bez obaw delektować się jazda w terenie. Ze szczytu Jakobshorn zjazdy prowadzą do doliny Dischmaund Sertigtal, skąd co godzinę odchodzi skibus do Davos. Na Madrisie (w ośrodku Klosters) także znajdują się oznakowane trasy freeridowe. Dysponując odpowiednim wyposażeniem można w obu terenach (Pischa i Madrisa) znaleźć kolejne bardziej wymagające zjazdy.

Ośrodek Davos-Klosters

http://www.skiinfo.pl/gryzonia/davos-klosters/osrodek-narciarski.html

Informacja turystyczna Davos-Klosters

www.davos.ch

Dojazd

www.skiinfo.pl/gryzonia/davos-klosters/wskazowki-dojazdu.html

Trasy freeridowe

W sezonie 2014/15 ukazał się wreszcie długooczekiwany przewodnik po ogromnym terenie freeridowym wokół Davos-Klosters. Opisano tu dokładnie 48 różnych wariantów zjazdów, klasyfikując je wedłog stopnia trudności.

Info: http://freerideguide.ch/schweiz/produkt/freeride-guide-davos-klosters/