Miłośnicy freeridu są zachwyceni Dachsteinem, który także często określany jest mianem Elodorada skitourów. Niezliczone freeridowe trasy i strome zjazdy znajdują się zarówno na płaskowyżu Dachstein, jak i wiodą z niego aż do samego Ramsau, a nawet do Hallstatt. Jednym z najbardziej spektakularnych znajdów jest trasa poprzez Edelgrieß, która stanowi wyzwanie nawet dla doświadczonych freeriderów. Aby bezpieznie pomykać poprzez zaśnieżone stoki południowego masywu Dachsteinu aż do Ramsau konieczne jest bardzo dobre przygotowanie fizyczne i doskonała technika. Silne uda i doskonała kondycja są niezbędne, gdyż cały zjazd liczy aż 8 kilometrów.

Ale także początkujący freeriderzy znajdą w Ramsau coś dla siebie. Przygotowano dla nich ofertę „Tiefschnee-pass“, która pozwoli im zdobyć najważniejszą wiedzę na temat bezpiecznej jazdy w puchu.  

Ośrodek Ramsau am Dachstein

www.skiinfo.pl/styria/ramsau-am-dachstein/osrodek-narciarski.html

Lodowiec Dachstein

www.skiinfo.pl/styria/dachstein-gletscher/osrodek-narciarski.html

Freeriden w Ramsau am Dachstein
www.ramsau.com/winterurlaub/freeriden-freestyle/

Dojazd

www.skiinfo.pl/styria/dachstein-gletscher/wskazowki-dojazdu.html

Oferta dla początkujących: Tiefschnee-Pass

W sezonie 2014/15 Ramsau wprowadziło specjalną ofertę dla osób, które chciałyby rozpocząć swoja przygodę z freeridem. Podczas jednodniowego kursu można zdobyć wiedzę na temat sprzętu freeride’owego i lawinowego (narty, urządzenia LVS, plecaki lawinowe itp.) oraz właściwego jego używania , oceniania zagrożenia lawinowego i warunków pogodowych oraz bezpiecznego zachowania w terenie. Wstępne kursy dla młodzieży od 14 roku życia i dorosłych odbywają się regularnie w każdy wtorek i środę do końca marca 2015. Zgłoszenia w Biurze turystycznym Ramsau am Dachstein.

Wyprawy freeridowe z przewodnikiem

Szkoła narciarska w Ramsau organizuje zarówno wyprawy freeridowe na lodowiec Dachstein, jak i na "Edelgrieß", ulubiony zjazd z lodowca do Ramsam.

Trasy freeridowe

Zjazd „Edelgrieß“, szeroki kocioł pomiędzy Türlspitz i Gamsfeldspitz, uchodzi wśród znawców tematu za jedną z najpiękniejszych tras freeridowych w Alpach.