Już w najbliższą sobotę, 11 kwietnia, znani i utytułowani alpejczycy Karolina Chrapek oraz Mateusz Garniewicz zapraszają na poznańską Maltę na zawody zamykające sezon narciarski w Polsce z udziałem największych gwiazd polskiego narciarstwa!

Impreza sportowa tego typu jest organizowana po raz pierwszy w Polsce. Udział weźmie ponad 30 zawodników, z absolutnej krajowej czołówki, w tym: olimpijczycy z Vancouver 2010 oraz Sochi 2014, multimedaliści mistrzostw polski seniorów oraz juniorów, akademiccy mistrzowie polski! Wśród zawodników poza zawodnikami pojawią się m.in. Agnieszka Gąsienica Gładczan, Katarzyna Karasińska, Maryna Gąsienica Daniel, Michał Kałwa, Jakub Ilewicz, Adam Chrapek oraz Paweł Starzyk. Na maltanmskim stoku rywalizować będzie więcej pań niż w slalomie Mistrzostw Polski 2015. 

Zawody zostaną rozegrane w najbardziej widowiskowej formie, czyli w slalomie równoległym, w systemie pucharowym – wolniejszy odpada, wygrany przechodzi dalej! aż do wyłonienia najszybszego zawodnika, który okryje się chwałą na wieki!

Zmagania zawodników poprzedzi wspólny trening narciarskiej młodzieży z naszymi najlepszymi narciarzami!

Program zawodów

11.00 - otwarty trening dla dzieci i młodzieży oraz zawodników Karo_ Garnek_ Invitational

12.00-12.30 - rozpoczęcie zawodów

12.30 - start pierwszego zawodnika

16.00 - Flower ceremony / zamknięcie zawodów