Ta strona korzysta z plików cookies. Kliknij przycisk, by poznać szczegółowe informacje! Polityka prywatności
Ok

Cyfrowe gogle zamiast mapki tras, czyli narciarstwo 2.0 w Ski amade

20. września 2015 | Skiinfo

Nowinki z regionów Ski Amade

Smart Ski Goggles - inteligentne goggle - ©Ski amade

Narciarskie cybergogle dostępne w ośrodkach regionu Ski amade wskażą drogę do poszukiwanych schronisk, wyciągów lub funparków, pokażą aktualną prędkość, status wyciągów i tras.

Prawa autorskie: Ski amade

Koniec z uciążliwym rozkładaniem map i szukaniem trasy! Nowe cybergogle narciarskie dostępne w ośrodkach austriackiego regionu Ski amade wskażą drogę do poszukiwanych schronisk, wyciągów lub funparków. Pokażą również aktualną prędkość, status wyciągów i tras.

Ski amadé od dawna inwestuje w wykorzystanie cyfrowych technologii na stoku. Od czterech lat z powodzeniem funkcjonuje aplikacja na smartfony, dostarczająca narciarzom aktualnych informacji potrzebnych na stoku. Jednak Smart Ski Goggles, czyli inteligentne gogle opracowane we współpracy z firmą Evolaris, to prawdziwa rewolucja. Podczas jazdy w prawym dolnym polu widzenia narciarza wyświetlane są na żywo najważniejsze informacje o ośrodku narciarskim oraz aktualne dane. Cyfrowe gogle narciarskie w nowym sezonie można wypróbować podczas dni testowych.

Goście Ski amadé będą mogli wypożyczyć cybergogle za 19 euro dziennie.  - ©Ski amade

Goście Ski amadé będą mogli wypożyczyć cybergogle za 19 euro dziennie.

Prawa autorskie: Ski amade

Za pomocą aplikacji cybergogle mogą gromadzić np. informacje dotyczące ciekawych miejsc, prognozy pogody, informacje o stanie tras i wyciągów narciarskich oraz komunikaty dotyczące bezpieczeństwa. Korzystając z ustawień bezpieczeństwa można skonfigurować gogle tak, aby po przekroczeniu przez narciarza określonej prędkości komunikaty znikały – wszystko po to, by nie odwracać niepotrzebnie uwagi użytkownika.

Po udanej premierze zeszłej zimy aplikację, z którą współpracują cybergogle wzbogacono o kolejne funkcje. W sezonie 2015/2016 zakres danych gromadzonych przez inteligentne gogle jeszcze się powiększy. Amatorzy białego szaleństwa będą teraz informowani o atrakcjach, obok których przejeżdżają, aby nic im nie umknęło. Za pięćdziesiąt metrów kameralny bar? W goglach pojawi się odpowiedni komunikat. Doskonały punkt widokowy na skraju trasy? Gogle na pewno o tym poinformują. Informacje te będą się zawsze pojawiać w prawym dolnym rogu i w takim rozmiarze, aby były czytelne, a jednocześnie nie ograniczały pola widzenia. Nowością będą również informacje o regulaminie tras oraz kamery internetowe.

Inteligentne gogle zostały opracowane we współpracy z firmą Evolaris. - ©Ski amade

Inteligentne gogle zostały opracowane we współpracy z firmą Evolaris.

Prawa autorskie: Ski amade

Nowe inteligentne gogle z zainstalowaną już aplikacją goście Ski amadé mogą wypożyczyć już za 19 euro dziennie lub kupić we wszystkich 25 punktach Intersport Rent. Opracowany przez firmę Recon minikomputer z wbudowanym łączem Wi-Fi i GPS może być wykorzystywany w określonych modelach gogli różnych marek. Za pomocą portu USB na gogle wgrywane będą informacje z aplikacji Ski amadé Guide. Obsługę inteligentnych gogli zapewni mały, umieszczony na przegubie dłoni pilot. Informacje o kierunku jazdy i odległości do najbliższego punktu gastronomicznego lub do najbliższego wyciągu będą się pojawiać nawet w trybie offline. Gdy tylko gogle znajdą się w zasięgu sieci Wi-Fi, będą wyświetlane w nich również aktualne informacje o pogodzie oraz o statusie tras i wyciągów narciarskich.

Reklama

Wiadomości z ośrodków

Zamów newsletter

Skiinfo w Twoim telefonie
Dowiedz się więcej

Reklama

Galeria zdjęć

Wasze raporty ze stoku

San Pellegrino - Falcade +

foto 19.02.2017

19 dni temu - San Pellegrino - Falcade.

Zróżnicowane warunki 0cm
Kitzsteinhorn - Kaprun +

24 dni temu - Kitzsteinhorn - Kaprun.

Puch
Tignes +

25 dni temu - Tignes.

Kitzsteinhorn - Kaprun +

26 dni temu - Kitzsteinhorn - Kaprun.

Puch zsiadły 0cm
Adelboden +

27 dni temu - Adelboden.

Reklama